Početna » Slajder » Zvezdašice savladale Sentu u derbiju

Zvezdašice savladale Sentu u derbiju

zvk-cz

U nedelju su odigrani mečevi drugog kola prvenstva za dame, a u derbiju, koji je odigran u Kikindi, vaterpolistkinje Crvene zvezde savladale su Sentu sa 9:3.

U derbiju kola crveno-bele su već posle prvog poluvremena imale veliku prednost (6:2) i bez problema su do kraja utakmice sačuvali prednost. Dragana Ivković je bila najefikasnija sa tri pogotka, a po dva su dodale Jovana Pantović i Jovana Dujović.

Crvena zvezda posle dva odigrana meča deli prvu poziciju na tabeli sa Vojvodinom, koja je slavila protiv Starog grada sa 7:5. Posle izjednačene prve četvrtine, devojke iz Novog Sada su u drugom periodu stekle dva gola prednosti, a posle treće četvrtine su vodile sa 6:3. U pobedničkom sastavu Marković je bila najraspoloženija sa četiri pogotka.

Vaterpolistkinje Partizan Rajfajzena zabeležile su prvu pobedu u novoj sezoni. One su na Banjici bile ubedljive protiv Bečeja i slavile su sa 10:1. Posle prvih osam minuta bilo je 2:1, a crno-bele devojke su do kraja meča postepeno uvećavale prednost. Na listi strelaca se istakla Janić sa tri pogotka.

Do prvog trijumfa stigle su i devojke iz Taša 2000, koje su savladale Vračar sa 9:8. Posle trećeg perioda Taš je vodio sa 9:6, a Vračar je do kraja susreta uspeo samo da ublaži poraz. Isidora Damnjanović je prednjačila na listi strelaca sa tri gola.