Početna » Domaća takmičenja » Trijumf Partizana u Kragujevcu, Vojvodina bolja od Primorca

Trijumf Partizana u Kragujevcu, Vojvodina bolja od Primorca

Dvostruki strelac: Ognjen Stojanović (Foto: Vojislav Petrović)
Ognjen Stojanović (Foto: Vojislav Petrović)

U 8. kolu regionalne Jadranske lige vaterpolisti Partizana pobedili su na gostovanju u Kragujevcu Radnički sa 10:8 (1:2, 2:1, 4:1, 3:4), i tako se revanširali rivalu za poraz u prvom kolu takmičenja, ali i naneli Radničkom prvi poraz na bazenu SC „Park“. Vojvodina je u Novom Sadu bila bolja od Primorca sa 8:3.

Već u prvom napadu jedini centar Radničkog u ovom meču, 17-godišnji Nebojša Toholj, iznudio je peterac, ali je Rističević odbranio. Podsećamo da tim iz Kragujevca i u prošlom kolu, protiv Mladosti, nije iskoristio dva peterca. Ipak, posle izgubljene lopte crno-belih, Marko Petković je iz polu-kontre pogodio za 1:0.

U sedmom minute igre šutirao je Gavril Subotić sa šest-sedam metara I poravnao je na 1:1. Na osam sekundi do kraja prvog perioda Nebojša Toholj je iznudio još jedan peterac, a precizan je bio Nikola Dedović, pa je domaćin posle prvih osam minuta vodio sa 2:1.

Na novo izjednačenje čekalo se do polovine druge četvrtine, kada je Partizan praktično prvi put imao igrača više, a to je iskoristio Ognjen Stojanović – 2:2 Ubrzo je, u poslednjim sekundama napada, sa pola terena šutirao Repanović, ali je pogodio prečku.

Crno-beli su prvi put poveli minut i po pre kraja prvog poluvremena. Jedan igrač gostiju je pogodio stativu, Dušan Marković je loše reagovao, što je iskoristio Đorđe Lazić i doveo Partizan u vođstvo.

Međutim, već u narednom napadu, posle dobre akcije sa igračem više izjednačio je Srđan Vuksanović – 3:3. Imali su puleni Vladimira Vujasinovića priliku da ponovo povedu, pošto su imali igrača više, ali je siguran bio Radić i na poluvremenu je bilo 3:3.

Do vredne pobede crno-beli su stigli nakon odličnog izdanja u trećoj četvrtini u kojoj su slomili otpor rivala. Dušan Mandić je u tom periodu dva puta bio strelac, a po jedan gol su dodali Subotić i Repanović. Do kraja treće deonice Basara je smanjio na 4:7, a onda na početku odlučujuće deonice Dedović zatresao mrežu za -2. Ipak, puleni Vladimira Vujasinovića su golovima Subotića i Lazića otišli na 9:5 i tako pet minuta pre kraja meča praktično rešili pitanje pobednika. Do kraja utakmice dva puta je pogađao Dedović, a po jednom Marković i  Gilen, pa je klub sa Banjice zasluženo slavio, sa 10:8.

Loša forma Kragujevčana koštala ih je važnih bodova u regionalnom takmičenju dok je Partizan izborio vrlo vredne poene u borbi za plasman među prve četiri ekipe u grupi. Gavril Subotić predvodio je Beograđane sjajnom partijom u kojoj je postigao 3 gola, dok je najefikasniji akter na susretu bio nekadašnji član tima sa Banjice a sada vaterpolista Radničkog, Nikola Dedović koji je postigao 4 gola.

Partizan je Radnički pobedio poslednji put početkom 2013. godine u Kupu Srbije kada je iznenadio favorizovanog rivala, ali je nakon toga skoro dve godine bio bez bodova u Ligi šampiona i domaćim takimičenjim au brojnim duelima sa Radničkim.

Sa tri boda Partizan je na tabeli preskočio na tabeli Grupe A Budvu i POŠK i sada ima 12 bodova na četvrtoj poziciji, dok je Radnički ostao treći sa 16. Na čelu Grupe A je neprikosnopveno Primorje sa maksimalnim učinkom i 24 boda dok je Mladost druga sa 19.

Vaterpolisti Vojvodine su lako izašli na kraj sa mladom ekipom Primorca. Na poluvremenu je bilo 4:1, a sa tri gola u trećoj deonici tim iz Novog Sada je rešio pitanje pobednika. Voša je vodila 8:1, ali su Kotorani sa dva pogotka na kraju ublažili poraz – 8:3. Najefikasniji je bio Dušan Vasić sa tri pogotka.