Početna » Domaća takmičenja » Crvena Zvezda odbranila titulu šampiona Srbije

Crvena Zvezda odbranila titulu šampiona Srbije

IMG_1827

Vaterpolisti Crvene zvezde osvojili su titulu šampiona Srbije pošto su u subotu pred punim tribinama Tašmajdana pobedili Radnički sa 12:7 (2:1, 4:4, 3:1, 3:1), i tako rešili finalnu seriju sa 3:0. Crveno beli su stigli do ubedljivog trijumfa posle izjednačene igre tokom otvaranja utakmice, da bi nakon razmene udaraca u bazenu u drugoj četvrtini, došlo do isključenja na obe strane i serije peteraca, nakon koje su crveno-beli stigli do izjednačenja, a potom u nastavku iskoristili prednost igrača više da odmakne rivalu na dva razlike što je bilo ključno za odluku o pobedniku. Kapiten crveno-belih Andrija Prlainović vodio je svoj tim do pobede sa pet golova, a na drugoj strani odličan je bio golman Zdravko Radić, ali nije uspeo da spreči poraz svog tima.

Gledaoci na bazenu Tašmajdan uzivali su u vrhunskoj vaterpolo predstavi koju su oba tima pokazala. Svetska klasa koju poseduju igrači Zvezde i Radničkog donela je velika uzbudjenja u bazenu, sa mnogo borbe, upućenih udaraca, jake presing odbrane na ivici isključenja čak i do tuče u jednom trenutku.

Meč je u potpunosti obelezio kapiten Zvezde Prlainović koji je kao po običaju bio najbolji kad je najpotrebnije. Osim razornih udaraca koje je upućivao, isplivao je i dve kontre nakon kojih se našao sam ispred odličnog Radića za sigurnu egzekuciju. Crvena zvezda igrala je timski, sjajni su bili i Boris Vapenski kao i Nikola Radjen koji su uspevali sjajnim golovima da demorališu goste iz Kragujevca u odlučujućim trenucima meča.

Ono što je prelomilo meč desilo se pred kraj prvog poluvremana pri rezultatu 4 3 za goste, kada je sasvim nepotrebno jedan igrač Radničkog preko vode u lice udario pesnicom Viktora Rašovića nakon njegovog pokušaja da oduzme loptu golmanu  Kragujevca. Odmah se stvorila guzva u kojoj je razmenjeno nekoliko udaraca na obe strane, nakon koje sudije sviraju dva peterca za domaće i jedan za goste ali i ostavljaju Radnički sa igračem manje 4 minuta.

Takvu situaciju koriste vaterpolisti Zvezde koji uspevaju da sigurnom realizacijom u drugom poluvremenu donesu čak šesti trofej u sezoni. Utisak ostaje da su kragujevčani kiksom i porazom kod kuće, omogućili odmornoj i motivisanoj Zvezdi da odbrani trofej osvojen prošle sezone mozda i lakše nego što se očekivalo. Svakako da je na to uticalo i odsustvo povredjenih sidraša Korolije i Zlokovića ali po rečima sportskog direktora Kragujevčana Jugoslava Vasovića i „sramotno sudjenje“.

IMG_1771

“ Čestititao bi Crvenoj zvezdi na pobedi ali i odličnoj igri tokom cele godine. Zasluzeno su pobedili, mi smo se borili koliko smo mogli ali eto videli ste, na kraju smo u igru morali da ubacujemo juniore i kadete jer su sudije i njihove odluke bile sramotne. Ne znam stvarno kada će se to promeniti u našem vaterpolu“, rekao je Vasović.

Strateg crveno belih Dejan Savić nakon meča izjavio je da je zadovoljan odbranjenom titulom i pozeleo puno uspeha Radničkom na F6.

“ Uspeli smo da odbranimo titulu, mozda i zato što smo rano ispali iz evro lige pa smo mogli da se skoncetrišemo na plej of. Zvezda je bila favorit i Kragujevac je igrao na sve ili ništa. Što se incidenta tiče, desilo se šta se desilo. Zelimo Radničkom sve najbolje na Fajnal-siksu“, kazao je strateg šampiona.

IMG_1819

Bazen Tašmajdan. Gledalaca: 1.500. Sudije: Putniković i Balažević (obojica Beograd). Igrač više: Crvena zvezda 14 (3), Radnički 10 (3). Peterci: Radnički 1 (1), Crvena zvezda 2 (2).

CRVENA ZVEZDA: Šefik, S. Rašović, Rađen 3, Ivošević, Kljajević 1, Vukčević, Avramović, V. Rašović, Ranđelović, Vapenski 3, Prlainović 5, Man, Drak-simović, Milićević. Trener: Savić.

RADNIČKI KON TIKI: Radić, Burić 2, B. Popović, Vuksanović 2, Ćirković, Miličić, Ćirić, Basara, Šormaz, F. Filipović 2, Marković, Đ. Filipović 1, S. Popović, Mijatović. Trener: Stevanović