Početna » Evrokupovi » POŠK-u derbi Splita, pobede Mornara i Jadrana HN !

POŠK-u derbi Splita, pobede Mornara i Jadrana HN !

(Foto: hvs.hr) Mornar odneo vredne bodove iz Kotora

Posle 8. kola Jadranske lige samo Jadran iz Herceg Novog i splitski Mornar mogu da drže bodovni priključak za neprikosnovenim Primorjem i Jugom. Jadran je lako upisao sedmu pobedu u sezoni na gostovanju Medvešćaku pobedom 11:4, a domaći su se držali samo u prvoj četvrtini, da bi u nastavku momci Vladimira Gojkovića dominirali i odneli bodove sa Utrina. Stefan Pješivac bio je najefikasniji sa tri pogotka, dok su po dva postigli Luka Sekulić, Bojan Banićević i Željko Kovačić. Mornar je na nezgodnom gostovanju u Kotoru uspeo da nadigra domaću ekipu i zabeleži pobedu od 12:8, najviše zahvaljujući dobroj igri u drugoj četvrtini i finišu meča, a iskusni Teo Đogaš vodio je Splićane sa 4 gola, dok je u redovima Primorca sa odličnim partijama nastavio mladi centar Nikola Murišić, koji je dao 4 gola i nalazi se na čelu liste strelaca lige sa 25 pogodaka u osam kola, koliko je dao i as Primorja Deneš Varga.

Lider na tabeli i aktuelni šampiona Primorje iz Rijeke posle poraza na startu Lige šampiona od Barselonete potopilo je kod kuće Budvu sa visokih 18:2, i zadržali prvo mesto na tabeli sa 24 boda. Jug održava korak za rivalima, pobedom u Mariboru sa podmlađenim sastavom protiv AVK Branika 15:3.

Jug je sakupio 21 bod, drži drugu poziciju, a sa istim brojem poena treći su Novljani dok je Mornar na poziciji 4 sa 18 poena. Gornji deo tabele kompletira zagrebačka Mladost koja je do 18-og boda stigla pobedom u Šibeniku 16:7.

U splitskom derbiju na Poljudu POŠK je bio bolji od Jadrana sa 8:7, zahvaljujući boljem prvom poluvremenu, mada su poškovci morali u finišu utakmice da brane  prednost koju je Jadran uspeo da smanji na gol zaostatka u finišu, ali ne i da dostigne.