Početna » Evrokupovi » Biroš doveo Eger na korak od titule !

Biroš doveo Eger na korak od titule !

(Foto: vlv.hu) Čovek odluke: Peter Biroš

Eger je stigao na korak od titule šampiona Mađarske pošto je u drugom meču finalne serije u Solnoku pobedio domaći tim sa 7:6 (2:3, 1:0, 3:1, 1:2) , pa u utorak na svom bazenu ima priliku da pobedom osvoji pehar. Šampioni iz 2011. do pobede u gostima su stigli nešto manje od pola minuta do kraja kada je veteran Peter Biroš pogodio iz situacijem sa igračem više, da bi potom golman David Bistrisanji sačuvao mrežu Egera i doveo ga na korak od trona. Solnoku nije pomogla ni nova odlična partija srpskih reprezentativaca Milana Aleksića i Živka Gocića koji su zajedno postigli pet golova. Sledeći meč na programu je u utorak u Egeru gde Solnok čeka veliki izazov da pred punim tribinama domaćih navijača izbore pobedu i opstanu u finalnoj seriji.

Već od starta meča na otvorenom bazenu u Solnoku gosti su pokazali da su raspoloženi, i da žele da ostvare dobar rezultat. Eger je poveo, da bi Solnok golom Gocića u krajem prve četvrtine doveo svoj tim u vođstvo od 3:2. Međutim, posle dosta tvrde druge četvrtine Eger je u nastavku preuzeo kontrolu nad rezultatom i držao vođstvo iako je Solnok uspevao da drži priključak, i konačno drugim golom Gocića na nešto više od tri minuta do kraja stigne do 6:6.

(Foto:vlv.hu) U sjajnoj formi u završnici prvenstva: Milan Aleksić

Ipak, više živaca, a možda i sreće imali su gosti, najviše zahvaljujući iskustvcu Biroša koji je na pola minuta do kraja pronašao prostor i pogodio za ispostaviće se važan trijumf, možda vredan i titule.  Ukoliko Eger u utorak podigne pehar, to će im biti drugi u istoriji posle 2011. dok će u Solnoku morati da čekaju sedmi trofej, a poslednji su izvojevali davne 1964.