Početna » Evrokupovi » Seged u polufinalu, važna pobeda za Solnok i Vašaš !

Seged u polufinalu, važna pobeda za Solnok i Vašaš !

Foto vlv.hu

Vaterpolisti Segeda u samo dva dana izborili su plasman u polufinale plej-ofa mađarskog prvenstva pošto su u dva meča nadigrali Seneteš. Segedinci su zbog revanša četvrtine finala Lige šampiona protiv Crvene zvezde 30. aprila požurili da reše duel u domaćem prvenstvu pa su 19. aprila na svom bazenu pobedili Senteš sa 14:7 (2:0, 6:2, 4:2, 2:3) da bi samo dan kasnije pobedom u gostima od 17:5 (4:1, 3:2, 5:2, 5:0) rešili seriju i prošli u polufinale. osvajači Kupa Mađarske mogli su sebi da priušte da protiv osmoplasirane ekipe u regularnom delu odmaraju ključne igrače, što samo govori koliko žele da u Beogradu ostvare dobar rezultat. U mnogo izjednačenijem duelu izmešu Solnoka i Debrecina, prvi meč pripao je timu Solnoka, a značajan učinak u pobedi od  12:6 (1:2, 3:2, 4:1, 4:1) imali su srpski reprezentativci Milan Aleksić i Živko Gocić. Aleksić je bio najbolji strelac na meču sa tri gola, a Gocić ga je pratio sa jednim pogotkom manje. U redovima Debrecina odličan je bio srpski čuvar mreže Branislav Mitrović, ali nije mogao da spreči poraz svoje ekipe. Ambiciozni sastav Debrecina sa najboljim strelcem lige Aleksom Đorđetijem u svojim redovima pokuše će da uzvrati u revanšu na svom bazenu 24. aprila.

Vrlo uzbudljivo je bilo i u budimpeštanskim paru četvrtine finala, a vladajući šampion Vašaš uspeo je da u prvom meču dođe do tesne pobede od 8:7 (2:1, 3:2, 1:3, 2:1) i zadrži prednost domaćeg terena pred revanš 24. aprila. Vašaš je poveo preko Crnogorca Draška Brguljana i veći deo meča bio je u vođstvu, ali su komšije predvođene Bence Fulopom uspele u dva navrata da izjednače, ali ne i preokrenu rezultat. Išpak, njihov učinak na gostovanju obećava uzbudljiv revanš. Brguljan je bio trostruki sterlac, dok je Fulop dao 4 gola za poražene.

U duelu Egera i BVSC-a nije bilo neizvesnosti, pošto su šampioni iz 2011. brzo slomili otpor rivala i slavili sa 16:5 (3:1:3:1, 5:2, 5:1). Eger je bio bolji u svim elementima igre, a čak devet igrača upisalo se u strelce. Revanš je na programu u Budimpešti 24. aprila.

Dueli četvrtine finala igraju se do dve pobede, kao i polufinalni susreti, dok će se za titulu šampiona biti potrebna tri trijumfa u finalnoj seriji.

Rezultati četvrtfinala plej-ofa mađarskog prvenstva:

Seged – Senteš 14:7  (2:0, 6:2, 4:2, 2:3) , Senteš – Seged 5:17 (1:4, 2:3, 2:5, 0:5). Seged je pobednik serije sa 2:0.

Solnok – Debrecin 12:6 (1:2, 3:2, 4:1, 4:1), revanš 24. aprila.

Vašaš – Honved 8:7 (2:1, 3:2, 1:3, 2:1), revanš 24. aprila.

Eger – BVSC 16:5 (3:1:3:1, 5:2, 5:1), revanš 24. aprila.