Početna » Evrokupovi » Pobeda Partizana u Breši !

Pobeda Partizana u Breši !

IMG_8180Vaterpolisti Partizana plasirali su se među osam najboljih timova Evrope pošto su u revanš meču osmine fiinala Lige šampiona savladali na gostovanju Brešu sa 7:6 (2:1, 1:1, 2:3, 2:1). Posle trijumfa u Beogradu 9:5, izabranici Vladimira Vujasinovića slavili su i na gostovanju i sada čekaju žreb u ponedeljak u Rimu da bi saznali protivnika na putu kla Fajnal-foru u Beogradu. Kao što su i najavili pred polazak u Italiju, u crno-belom taboru nisu razmišljali o čuvanju prednosti sa Banjice već su uvereni u svoj kvalitet želeli da zabeleže pobedu. Tri gola postigao je levoruki Dušan Mandić, Miloš ćuk dodao je dva, a po jednom su se u strelce upisali Nemanja Vico i Ivan Rackov.

Partizan je od starta utakmice kontrolisao rezultat, i nije dozvolio rivalu da dođe u prilu da pokuša da pretekne veliku prednost koju su crno-beli stekli na Banjici. U prvom poluvremenu igrale su se čvrste odbrane, a mali broj golova pogodovao je beogradskom timu, koji je i u nastavku imao odgovor na igru Breše i na kraju došao do trijumfa.

U satsavu lidera italijanskog šampionata nešto bolji od ostalih bio je reprezentativac Kristijan Prešuti koji je bio dvostrui strelac.

Dobre vesti za srpski vaterpolo stigle su i iz Mađarske gde je Crvena zvezda odigrala nerešeno sa Egerom 8:8, i posle ubedljive pobede na svom bazenu (13:6) , takođe ušla među osam najboljih. Uspešno gostovanje u Italiji imao je i Radnički koji je u Firenci savladao Florenciju sa 8:4.

Mogući rivali za beogradske klubove u četvrtini finala Lige šampiona su Galatasaraj, Spartak Volgograd, Jug, Vuljagmeni, Barseloneta i gotovo izvesno Seged koji u četvrtak dočekuje Monpelje. Mađari su u prvvom meču slavili 9:6.  Fajnal-for Lige šampiona biće održan u Beogradu 31. maja i 1. juna.

BREŠA-PARTIZAN 6:7 (1:2, 1:1, 3:2, 1:2)

Breša: Del Lungo, Valentino, Prešuti 2, Legrenci, Lončar 1, R. Kalkaterra, Mamarela 1, Nora 1, Binki, Elez 1, Đorđi, G. Fiorentini, Morati. Trener: Bovo.

Partizan: Soro, Matović, Mandić 3, Vico 1, Subotić, Rackov 1, Ćuk 2, Dedović, Čučković, Tanasković, Basara, Jokić, Vukićević. Trener: Vujasinovic.

Jedan komentar

• Vujas je i najavio pobedu! To je pravo razmisljanje pred utakmicu! BRAVO PARTIZAN!