Početna » Slajder » Pola veka od prvog trofeja crno-belih !

Pola veka od prvog trofeja crno-belih !

_1944606

Vaterpolo klub Partizan 26. februara 1963. godine osvojio je zimsko prvenstvo Jugoslavije i tako stigao do prvog trofeja u svojoj bogatoj istoriji. Partizanovci su na turniru održanom u Zagrebu tokom pet dana takmičenja nadigrali Jadran iz Herceg Novog (4:3), spiltski Mornar (6:2), Jug iz Dubrovnika (4:2), Jadran iz Splita (6:0) , gradskog rivala Crvenu zvezdu (3:2) i POŠK iz Splita (10:0). Upravo je ubedljiva pobeda nad splićanima u poslednjem meču donela crno-belima trijumf pošto su sakupili 13 bodova, 2 više od domaće Mladosti sa kojom su tokom turnira igrali nerešeno 4:4. Prvi u nizu brojnih trofeja za Partizan su osvojili : Milan Muškatirović, Velimir Jovanović, Dragan Čolović, Mirko Sandić, Zoran Janković, Feliče Tedeski, Dragoslav Šiljak, Đorđe Perišić, Vladimir Petković i Boris Čukvas kao igrač i trener.

Tako je počeo trofejni niz Partizana koji će za sledećih pola veka doneti preko pedeset trofeja, i tako učiniti vaterpoliste crno-belih najuspešnijim  sportskim klubom u zemlji. Iste 1963. Partizan je osvojio i prvenstvo Jugoslavije i prvo izdanje Kupa šampiona koje će osvajati još šest puta po čemu je među tri najuspešnija kluba u istoriji vaterpola.

Nema takmičenja u kome je Partizan učestvovao,a da ga nije osvojio. Među najvažnijima su pored trofeja prvaka Evrope i osvajanje LEN Kupa, Kupa pobednika kupova, Superkupa Evrope, Mediteranskog kupa i Evrointer lige. U domaćim okvirima Partizan je bio 25 puta nacionalni prvak, a 23 puta osvajač Kupa.