Početna » Domaća takmičenja » Zvezda odnela Kup sa Banjice

Zvezda odnela Kup sa Banjice

dusko piNajjači gradski derbi u klupskom vaterpolu igra se u Beogradu. a u finalu Kupa Srbije Crvena zvezda je bila za nijansu, odnosno snalažljivost Duška Pijetlovića, bolja i posle 20 godina osvojili pehar. Konačan rezultat 9:8 (2:2, 3:0, 2:3, 1:3, 0:o, 1:o) postavljen je posle produžetaka. Veličanstvena atmosfera na tribinima Banjice , vrhunski vaterpolo i pehar u rukama Zvezdaša epilog su finala. Tribine bazena bile su podeljene između pristalica dva tabora, oni su se nadvikivali pesmama tokom celog meča, i stvorili nezaboravnu atmosferu. U bazenu bespoštedna borba, odlična partija oba tima i posebno golmana Denisa Šefika i Slobodana Sora (obojica po 14 odbrana). Klatio se pehar sa jedne na drugu stranu, igrali su se produžeci, a pobedu svom timu obezbedio je Duško Pijetlović koji je vešto iskoristio jedan odbitak i naklonost sreće pretvorio u istorijsku pobedu. Treneri oba tima složili su se posle meča da je utakmica bila tesna i neizvesna, i da je pobeda mogla otići i na drugi stranu.

Trener pobednika Dejan Savić tokom igračke karijere osvojio je mnogo trofeja, a posle prve trenerske titule pohvalio je rivala, istakao sjajnu podršku sa tribina i ocenio da je njegov tim pobedio zasluženo, ali da i drugačiji ishod ne bi bio nepravedan.

“ Bilo je ovo veliko finale. Imali smo igru tri četvrtine i onda malo popustili. Mlada ekipa Partizana pokazala je pobednički mentalitet i vratila se u meč. Ipak, mislim da smo zasluženo pobedeili, mada ne bi bilo nezasluženo i obrnuto“, kaza je Savić dok su se njegovi igrači pripremali da podignu trofej.

Strateg Partizana Vladimir Vujasinović posle meča čestitao je rivalu, i rekao da je zadovoljan igrom svojih izabranika.

„Momci su dali sve od sebe. Odigrali smo prethodnih dana dve vrlo jake utakmice i malo nam je zafalilo snage. Čestitam ekipi Zvezde na pobedi, i posebno njihovim mladim igračima jer su pokazali odličnu igru. Što se tiče Partizana, mislim da smo svakim danom sve bolji. Ovo je bio odličan meč i fenomenalna atmosfera“, kazao je Vujasinović.

IMG_8384Bilo je u nedelju uveče potrebno dva produžetka, i ono neophodno zrno sreće, da se utvrdi ko je trenutno najbolji tim u zemlji. Zvezdaši su nastavili niz pobeda i drugi put u sezoni svaladali Partizan. Finale je imalo posebnu dinamiku budući da se trofej osvajao ili gubio u jednom meču. Počelo je vrlo efikasno, već u prvom napadu Marko Avramović je odlično šutirao sa krila i doneo vođstvo svom timu. Već u narednom napadu Dušan Mandić našao se na dva metra, okrenuo protivnika i dosuđen je peterac koji je iskoristio Stefan Mitrović za 1:1.

Posle sjajnog starta odbrane su zaigrale znatno čvršće, a strelci nisu uspevali da pronađu put iza leđa Sora i Šefika koji su u nedelju imali dvoboj golmana u kome je teško utvrditi ko je bolji. Strahinja Rašović potvrdio je da je igrač za velika dela kada je četvrtu situaciju sa igračem više Zvezde pretvorio u vođstvo. Za konačan rezultat prvog perioda pobrinuo se Nikola Dedović šutem sa distance. Dedović je igrao, kao i protiv Radničkog, neverovatnu odbranu i sa saigračima u potpunosti zatvorio najubojitijeg strelca crveno-belih kapitena Andriju Prlainovića.

Ipak, Dejan Savić može da se osloni i na druga rešenja u napadu što se pokazlao u drugoj četvrtini kada su cvreno-beli dominirali i serijom od 3:0 stvorili značajnu prednost na poluvremenu. U nastavku odgovornost za realizciju Partizana preuzeo je Miloš ćuk i sa dva vezana gola održao Partizan u igri pred poslednju četvrtinu. Soro je u tim trenucima izvanrednim odbranama pružio saigračima priliku da sustignu Zvezdu..

Nekoliko promašaja ubrzo se osvetilo crveno-belima. Partizan sada vraća seriju od 3:0 neodbranjivim udarcima mlađih snaga Ivana Basare i Gavrila Subotića, a prvo vođstvo na meču donosi Mitrović na  2 minuta do kraja. Boris Vapenski preuzima odgovornost i postiže preko potreban gol za Zvezdu. U poslednjem minutu oba tima imala su šansu da dođu do pobede, ali nisu uspeli.

Produžeci su doneli stegnutu igru i jake odbrane, a u tim trenucima zbog tri isključenja u igri nije bila Marka Matovića i Basare kod Partizana, dok je u Zvezdi meč ranije završio Prlainović. Teško se dolazilo do prilike za udarac, čak i u situacijama sa igračem više važnost trenutka ukočila je strelce. Onda, jedan solidan udarac Viktora Rašovića Soro odbija, a brz i spretan bio je Pijetlović i ćušnuo loptu u mrežu naginjući trofej prema oduševljenim Delijama na minut i po pre kraja drugog produžetka.

Fenomenalni Šaefik nije dozvolio da Partizan odvede u poslednjem minutu meč u peterce i Zvezda je posle 2o godina izvojevala trofej Kupa Srbije. Bilo je na utakmici mnogo duela, velike borbe i neminovnih isključenja. Od strelaca se kod pobednika istakao Avramović sa tri gola, Pijetlović, Rašović i Vapenski postigli su po dva. Kod Partizana najiskusniji Ćuk i Mitrović bili su dvostruki strelci.

22

Posle dugo vremena na Banjici su postavljene i montažne tribinie, a dupke puno gledalište svedoči o pažnji koju je pobudio gradski derbi, koji je kvalitetom postavio visoka merila za ‘večite’ rivale u svim sportovima. Vatrene pristalice ekipa imali su svoj ‘pesnički’ duel, ali bez incidenata uz vrlo zanimljive poruke rivalima, a na tribinama su se duže zadržali crveno-beli koji su ostali da uveličaju ceremoniju pobednika i pozdrave svoje ljubimce koji su osvojili prvi Kup u istoriji vaterpolo kluba.

Crvena zvezda – Partizan  9:8 (2:2, 3:0, 2:3, 1:3, 0:0, 1:0)

Bazen „Banjica“. Gledalaca: 2.000. Sudije: Ćirić i Golijanin. Igrač više: Crvena zvezda 16 (7), Partizan 12 (1). Dva igrača više: Crvena zvezda 1 (1), Partizan 1 (1). Peterci: Partizan 2 (1).

CRVENA ZVEZDA: Šefik (14 odbrana), S. Rašović 2, Rađen, Ivošević, Milićević, Pjetlović 2, Avramović 3, V. Rašović, Ranđelović, Vapenski 2, Prlainović, Eškert, Draksimović. Trener Savić.

PARTIZAN : Soro (14 odbrana), Obradović, Mandić 1, Tanasković, Subotić 1, Rackov, Ćuk 2, Dedović 1, Matović, Mitrović 2, Basara 1, Jokić, Vukićević. Trener Vujasinović.

IMG_8361

Jedan komentar

• Svaka čast momci

Čestitam Zvezdi na osvojenom kupu, a igračima Partizana na lavovskoj borbi. Juče je bio vaterpolo praznik, vrhunskia igra i zalaganje igrača obe ekipe, suđenje vrlodobro (što inače nije uobičajeno), pozdravi i čestitke trenera obe ekipe , i korektno navijanje, štose u drugim sportovima kod nas nemože ni zamisliti. Ovako vaterpolo u Srbiji ima budućnost!