Početna » Evrokupovi » Sivoš potopio Galatasaraj

Sivoš potopio Galatasaraj

U odličnoj formi: Marton Sivoš

 

 

Liga šampiona stigla je do 6. runde u kojoj je jedan meč odigran u utorak. Seged je u okviru Grupe D dočekao šampione Turske Galatasaraj i odličnom trećom četvrtinom uspeo da savlada protivnika sa 11:8 (3:3, 3:4, 4:0, 1:1). Tako je mađarska ekipa ostala neporažena u dosadašnjem toku takmičenja i praktično obezbedila prvo mesto u grupi u kojoj se takmiči i šampion Srbije Partizan. Najbolji pojedinac susreta bio je mađarski reprezentativac Marton Sivoš koji je postigao 5 golova.

Dobru partiju u kapici ‘Galate’ pružio je centar Srbije Slobodan Nikić koji je postigao dva gola. Njegov tim je imao i vođstvo na poluvremenu, ali nije uspeo da iznenadi domaćine, i ostaje na 5 osvojenih bodova, odnosno na trećem mestu na tabeli Grupe D iza Segeda kojhi ima 15 poena i Partizana koji je sakupio 7 iz 4 meča i slobodan je u ovoj rundi.

U sredu će se u Grupi D sastati rumunski prvak Oradea i šampion Nemačke Špandau koji vodi srpski stručnjak, i od skora selektor Nemačke, Nebojša Novoselac. Oba tima imaju po tri boda, pobeda bi jednu od ekipa pomerila na treće mesto ispred Galatasaraja.

Mečevi u ostalim grupama Lige šampiona na programu su u sredu. Osim Partizana u ovoj rundi slobodna je i Crvena zvezda, a treći predstavnik Srbije Vojvodina igra u Novom Sadu važan duel protiv vicešampiona Francuske Marselja. Taj meč na programu je od 19.00 časova a pobeda bi Novosađanima znatno popravila izglede za plasman u 16 najboljih. Marselj je pre dve nedelje bio bolji na svom bazenu i ubedljivo slavio pa će mladi tim Vojvodine imati težak zadatak da uzvrati udarac.

Ulaz na bazen Sportskog centra Spens je besplatan i podrška publike mogla bi da ponese mladiće Vojvodine do važne pobede.

 

 

 

 

 

 

Keel kupaće gaće

Dodaj komentar

Klikni da ostaviš komentar

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

Proizvodi

Super liga Srbije

 KlubUPNIGRB
Novi Beograd98107425
Radnički98017724
Crvena zvezda97113822
Šabac96035918
Vojvodina95041115
Partizan9405-1212
Zemun9216-377
Nais9216-407
Stari Grad9018-681
Banjica9018-1021

Prva A liga Srbije

 KlubUPNIGRB
Proleter66003418
Taš64022512
Valis54012012
NBG Vukovi6303159
Valjevo6303-19
Beograd5203-36
Rasina6105-243
Palilula6006-760