Početna » Domaća takmičenja » Zvezda ubedljiva protiv Nišlija

Zvezda ubedljiva protiv Nišlija

Veljko Tankosić
(Foto: Christian Kit Sandor)

Vaterpolisti Crvene zvezde savladali su Nais sa 14:4, u 12. kolu Regionalne A2 lige.

Crveno-beli su nametnuli svoj ritam igre, poveli su 4:0 i tokom celog meča su diktirali tempo. Ekipa trenera Dejana Savića posle 11 odigranih mečeva nalazi se na prvoj poziciji sa maksimalnim brojem bodova, dok Vojvodina, koja je bila sigurna u Crnoj Gori, ima devet bodova manje. Izvesno je da će Zvezda sledeće sezone igrati u višem rangu takmičenja.

Već u prvom napadu, Ognjen Stojanović je sa igračem više doneo prednost domaćem timu. Ubrzo je Miloš Šuberić povisio, a u završnici prvog perioda Aleksandar Njegovan je bio precizan iz peterca, za 3:0.

Na startu druge četvrtine kapiten crveno-belih, Đorđe Tanasković, postigao je novi gol i tada se nazirala još jedna sigurna pobeda Beograđana. Aleksa Dimitrijević, koji je pre nekoliko sezona nosio crveno-belu kapicu, postigao je prvi gol za goste iz Niša, ali je Zvezda rutinski uvećavala razliku i na poluvremenu je bilo 6:2. Sve je bilo rešeno posle treće četvrtine, kada je Zvezda povela 10:2. Tu deonicu golom je počeo i završio Veljko Tanasković, koji će u ponedeljak debitovati za seniorsku reprezentaciju Srbije, a dva puta mrežu je zatresao i Nikola Bursać.

U poslednjih osam minuta domaći su nastavili da uvećavaju razliku i na kraju su trijumfovali sa ubedljivih 14:4. Najefikasniji su bili Tanasković, Tankosić i Bursać, sa po tri gola, dok je Stojanović dodao dva.

Crvena zvezda – Nais 14:4 (3:0, 3:2, 4:0, 4:2)

Bazen Milan Gale Muškatirović, Sudije: Stanojević i Milović. Igrač više: Crvena zvezda 8 (2), Nais 6 (2).

CRVENA ZVEZDA: Dobožanov, Tankosić 3, Radović, Bursać 3, Šuberić 1, Ilić, Njegovan 1, Toholj, Nikolov, Tanasković 3, Stojanović 2, Asanović 1, Todorovski, Ljubenović. Trener: Savić.

NAIS: Lazić, Mitrović, Pavičić, Ivetić 1, Dimitrijević, M. Milošević, Omerović, Đurđević 1, Živić, Šilj 1, Bolović, D. Milošević, Stoljiković, Đorđević 1. Trener: Vasilevski.

Regionalna A2 vaterpolo liga, 12. kolo

Kataro – Vojvodina 8:13 (0:4, 2:3, 4:3, 2:3)
Šabac – Valjevo Gorenje 17:10 (4:3, 4:3, 3:3, 6:1)
Zadar 1952 – Medveščak (Nedelja u 18č)

Plasman: Crvena zvezda 33, Vojvodina 24, Šabac 22, Nais 19, Valjevo Gorenje 15, Kataro 11, Medveščak 10, Solaris 4, Zadar 1952 bez bodova.