Početna » Некатегоризовано » Uroš Stevanović odredio spisak za turnir u Trebinju

Uroš Stevanović odredio spisak za turnir u Trebinju

Rasovic Srbija SAD SP 2025
(Foto: Slobodan Sandić, UNIQA / Vaterpolo savez Srbije)

Srpski reprezentativci vratili su se u ponedeljak iz Atine i imaće odmor do 1. januara, kada se putuje u Trebinje na završni deo priprema, odnosno veoma jak turnir na kojem učestvuju još Mađarska, Španija, Italija, Grčka i Francuska.

Selektor Uroš Stevanović u Trebinje vodi 18 igrača, a na spisku su: Radoslav Filipović, Milan Glušac, Nikola Murišić, Nemanja Vico, Đorđe Lazić, Sava Ranđelović, Nikola Jakšić, Radomir Drašović, Petar Jakšić, Luka Pljevančić, Miloš Ćuk, Strahinja Rašović, Nikola Lukić, Vasilije Martinović, Nikola Dedović, Dušan Mandić, Viktor Rašović i Luka Gladović.

U odnosu na pripremni deo u Atini, na spisku nema golmana Crvene zvezde, Vladimira Mišovića, što sasvim izvesno znači da će golmanski tandem na Šampionatu Evrope u Beogradu činiti Radoslav Filipović i 23-godišnji čuvar mreže Novog Beograda, Milan Glušac, koji je imao briljantne partije u prethodne dve sezone, a sada će po prvi put zaigrati za nacionalnu selekciju na velikom takmičenju.

Turnir u Trebinju igra se od 3. do 5. januara, a Srbija je u grupi sa Italijom i Španijom, dok su u drugoj grupi Mađarska, Grčka i Francuska.

Prvi meč selekcija Uroša Stevanovića igra 3. januara od 20:30 protiv Italije, a dan kasnije u istom terminu rival će biti Španija. Trećeg dana turnira igraju se polufinalni mečevi i utakmice za plasman, a potom sledi povratak u Beograd, gde 10. januara počinje Evropsko prvenstvo.

Vaterpolo vesti WebShop

Dodaj komentar

Klikni da ostaviš komentar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Baner kupaće gaće

Proizvodi

Baner Srbija gaće 2024

Proizvodi