Početna » Domaća takmičenja » Šabac preko Zemuna do liderske pozicije, Banjica i Stari Grad podelili bodove

Šabac preko Zemuna do liderske pozicije, Banjica i Stari Grad podelili bodove

Vaterpolisti Šapca
(Foto: Vanja Aleksić, VK Šabac)

U osmom kolu Super lige Srbije ovog vikenda su odigrane samo dve utakmice, zbog obaveza Crvene zvezde, Radničkog i Novog Beograda u Kupu Evrope. Vaterpolisti Šapca pobedili su na svom bazenu Zemun rezultatom 19:11, iako je formalni domaćin bio beogradski tim. U duelu dve ekipe sa začelja, Banjica i Stari Grad su u veoma uzbudljivoj utakmici sa mnogo preokreta i neizvesnosti odigrali nerešeno 15:15 i tako podelili bodove, prve u sezoni.

Šapčani su poveli 3:1 u prvom periodu i dva gola razlike su održavali do samog kraja prvog poluvremena, kada su Zemunci prišli na 6:5. U nastavku su gosti iz Beograda bili u igri do same završnice trećeg perioda, a Šapčani su tada duplirali razliku, od 8:6 došli do vođstva od 11:7 i u nastavku je prednost uglavnom rasla. Najefikasniji je bio Filip Gardašević, šestostruki strelac, dok su Stefan Ilić, Marko Janković i Marek Tkač dodali po tri. Kod Zemuna se istakao Mihailo Vukazić sa četiri pogotka. Šabac je ovom pobedom preuzeo lidersku poziciju, ispred Radničkog, koji ima takođe sedam odigranih mečeva i Novog Beograda, koji ima utakmicu manje.

Mnogo neizvesnije je bilo na Banjici, gde je Stari Grad poveo 2:0, potom je Banjica serijom 6:1 stigla do preokreta i prednost je održavala do sredine treće četvrtine, kada je opet Stari Grad preuzeo kontrolu nad utakmicom i poveo 10:8. Međutim, u odlučujućih osam minuta se ušlo sa rezultatom 11:11 i u nastavku se igralo gol za gol. Vodio je Stari Grad i 14:12 posle dva pogotka Luke Trajkovića iz peterca, Banjica je poravnala na 14:14, a u poslednjih 15 sekundi su viđena još dva gola. Najpre je klub sa Dorćola 12 sekundi pre završetka pogodio za novo vođstvo, da bi šestostruki strelac Banjice, Veljko Krstić, u poslednjoj sekundi doneo prvi bod Banjici u ovoj sezoni, a ovo je takođe bio i prvi bod za ekipu Zorana Mijalkovskog, u čijem timu je najefikasniji bio Trajković sa četiri gola.

Vaterpolo Super liga Srbije – Osmo kolo

Banjica – Stari grad 15:15 (2:3, 5:3, 4:5, 4:4)

BANjICA: Sokolovski, Janošević 4, Janković, Mušinić 1, Krstić 6, Bodiroga, Martinović, Andrijašević 1, Gavrilović, Pavlović 2, Trpovski, Čerkez, Stojadinović, Ilić 1. Trener: Čupić.

STARI GRAD: Ivanović, Popović 2, Arsin, Maljković, Lazić 1, Spasić, Barbarez 2, Vasić 1, Sekulić 2, Lalić 1, Trajković 4, Aksentijević 2, Ilić, Gajić. Trener: Mijalkovski.

Zemun – Šabac 11:19 (1:3, 4:3, 2:5, 4:8)

ZEMUN: Tanović, Puača, Jović, Đurić 1, Andrejević, Ljubenović 2, Mitrović 2, Mihailović, Jovanović, Popović 1, Vukazić 4, Pešić, Japundžić 1. Trener: Vukotić.

ŠABAC: Vukadinović, Eraković, Marković 1, Rešanović, Tkač 3, Ilić, Vučinić 3, Gardašević 6, Janković 3, Tonković 1, Savković, Velkić 1, Ćetković 1. Trener: Nikolić.

KlubUPNIGRB
Radnički18170112651
Novi Beograd18141312243
Crvena zvezda1813236941
Šabac18131411340
Vojvodina181008-230
Partizan189092227
Zemun185112-5216
Nais183213-8111
Stari Grad181215-1405
Banjica180117-1771

Vaterpolo vesti WebShop

Dodaj komentar

Klikni da ostaviš komentar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Baner Srbija gaće 2024

Baner kupaće gaće

Proizvodi