Početna » Nacionalna selekcija » KVALIFIKACIJE ZA OI: Završena grupna faza, petak dan odluke

KVALIFIKACIJE ZA OI: Završena grupna faza, petak dan odluke

(Foto: Marcel ter Bals, www.waterpoloworld.com)
(Foto: Marcel ter Bals, www.waterpoloworld.com)

Na kvalifikacionom turniru za Olimpijske igre, u Trstu, danas je mečevima petog kola završena grupna faza takmičenja. Dan odluke je u petak, kada se igraju četvrtfinalni duelu, a u kojima se sastaju Mađarska – Nemačka, Kanada – Španija, Francuska – Holandija i Rumunija – Italija. Pobednici ovih mečeva plasiraće se na Olimpijske igre u Riju.

U petom kolu nije bilo iznenađenja. Danas su Mađari lako pobedili Slovake 16:7 i tako su zauzeli prvo mesto u grupi. Kanađani su bili sigurni protiv Francuske (13:5), a u meču koji je direktno odlučivao o četvrtoj poziciji u grupi Rumunija i Rusija odigrale su nerešeno 8:8, ali se u četvrtfinale plasirala Rumunija koja je imala bod više.

Domaća reprezentacija, selekcija Italije, u petom kolu savladala je Nemačku 12:6. Holandija je potopila Južnu Afriku sa 17:7, a Španija je bila ubedljiva protiv Kazahstana 16:4. Posle pet mečeva Italijani, Holanđani i Španci imali su isti broj bodova, ali je prvo mesto zauzela Italija, drugo Holandija, a treće Španija. Nemačka je prošla dalje kao četvrtoplasirana, iako je imala isti broj bodova kao Kazahstan. Međutim, u ovom slučaju gledao se skor protiv prvoplasirane ekipe u grupi, a tu su Nemci bili bolji, pošto su izgubili “samo” 12:6, dok su Kazahstani poraženi rezultatom 14:3.

U četvrtfinalu su veliki favoriti Mađarska i Italija, ali i Španija ima blagu prednost u odnosu na odličnu Kanadu. Zanimljivo će biti i u duelu između Francuske i Holandije.

Vaterpolo vesti WebShop

Dodaj komentar

Klikni da ostaviš komentar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Baner Srbija gaće 2024

Proizvodi

Baner kupaće gaće

Proizvodi