
Vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva za igrače do 18 godina u Oradei, pošto je u veoma uzbudljivom četvrtfinalnom duelu pobedila do ovog meča neporaženu Mađarsku rezultatom 14:13.
Mladi srpski vaterpolisti, koji su u grupnoj fazi pretrpeli sva tri poraza, odigrali su svoj najbolji meč u dosadašnjem delu takmičenja i posle preokreta u drugom poluvremenu savladali su favorizovanog rivala, pa će u subotu od 19:30 igrati u polufinalu protiv Grčke, koja je u podjednako neizvesnoj utakmici savladala Hrvatsku 17:16.
Srbija je bolje počela, vodila je 1:0 i 2:1, ali su Mađari preokrenuli. Tačku na prvu četvrtinu stavio je Zelić pogotkom za 3:3 i sa tim rezultatom je završen prvi period. U nastavku je Mađarska dodala gas, sa dva brza gola je prvi put došla do dva gola razlike, ali pulenim selektora Sakovića nije bilo potrebno mnogo vremena da stignu do izjednačenja. Bilo je potom i 6:6, a na kraju prvog poluvremena 7:7, posle gola kapitena Srbije, Lazića, dve sekunde pre kraja druge četvrtine.

Prvi pogodak u nastavku postigao je raspoloženi Luka Vojinović i svojim četvrtim golom doneo je prednost Srbiji. Dugo se čekalo na novi pogodak, a posle šest minuta još efikasniji Benedek je poravnao na 8:8. Potom je na obe strane viđen po još jedan pogodak, da bi Strahinja Nešković pet sekundi pre završetka trećeg perioda pogodio za 10:9, pa je ekipa selektora Sakovića sa minimalnim vođstvom ušla u odlučujućih osam minuta.
Luiđi Canepa je lepim pogotkom sa distance doneo Srbiji dva gola razlike. Održavala je srpska selekcija tu prednost sve do dva minuta pre kraja meča, kada je Benedek sa dva vezana gola poravnao rezultat na 12:12. Odmah je Srbija uzvratila na isti način preko Neškovića i Lazića i povela 14:12, da bi Benedek svojim sedmim golom minut pre završetka susreta postavio, ispostavić se, konačnih 14:13.
Najefikasniji u srpskom timu bio je Luka Vojinović sa četiri gola, sa tri gola ga pratio kapiten Novak Lazić, dok je na drugoj strani briljirao Mora Benedek sa čak sedam. Jako dobru partiju pružio je srpski golman Gošić, koji je sakupio 14 odbrana.
Mađarska – Srbija 13:14 (3:3, 4:4, 2:3, 4:4)
Mađarska: Damoši, Mohoš, Divjak, Čendeš, Čeh 2, Jambor, Pajan 2, Benedek 7, Rab, Imre, Fidler 1, Monostori 1, Horvat, Bela.
Srbija: Kosanović, Vojinović 4, Nešković 2, Drobnjaković, Vasić, Zelić 2, Canepa 2, Papić, Jakovljević – Jugović, Lazić 3, Čonkić, Mićanović 1, Gošić, Milašinović.
Četvrtfinale Evropskog prvenstva u Oradei (U18)
Crna Gora – Francuska 21:11
Hrvatska – Grčka 16:17
Mađarska – Srbija 13:14
Italija – Španija 11:6
Vaterpolo vesti WebShop
-

Serbia WP – Tri zlata
4,190.00 RSD Odaberite opcije Ovaj proizvod ima više varijanti. Opcije mogu biti izabrane na stranici proizvoda. -

Serbia WP 2026
4,180.00 RSD Odaberite opcije Ovaj proizvod ima više varijanti. Opcije mogu biti izabrane na stranici proizvoda. -

Serbia – Training 2026
3,780.00 RSD Odaberite opcije Ovaj proizvod ima više varijanti. Opcije mogu biti izabrane na stranici proizvoda. -

Teget ranac Srbije
8,680.00 RSD Dodaj u korpu -

Polo majica Srbije
3,580.00 RSD Odaberite opcije Ovaj proizvod ima više varijanti. Opcije mogu biti izabrane na stranici proizvoda. -

Majica “Tri zlata”
3,540.00 RSD Odaberite opcije Ovaj proizvod ima više varijanti. Opcije mogu biti izabrane na stranici proizvoda. -

Duks Srbija
5,840.00 RSD Odaberite opcije Ovaj proizvod ima više varijanti. Opcije mogu biti izabrane na stranici proizvoda. -

Bela kapica Srbije 2026
3,300.00 RSD Odaberite opcije Ovaj proizvod ima više varijanti. Opcije mogu biti izabrane na stranici proizvoda.




Dodaj komentar