Početna » Evrokupovi » Vujasinovićev Vuljagmeni ponovo u grupnoj fazi Lige šampiona, Jug blizu elitnog takmičenja

Vujasinovićev Vuljagmeni ponovo u grupnoj fazi Lige šampiona, Jug blizu elitnog takmičenja

Vladimir Vujasinovic Vuljagmeni
(Foto: Istvan Derencsenyi / LEN)

Kvalifikacije za Ligu šampiona završavaju se danas u četiri evropska grada, a već u subotu bila su poznata dva učesnika grupne faze elitnog takmičenja.

Pored Crvene zvezde, koja je odigrala briljantan turnir u Hanoveru, gde je zabeležila četiri sigurne pobede, u grupnu fazu Lige šampiona plasirao se grčki Vuljagmeni, najprijatnije iznenađenje fajnal-ejta u Beogradu, na čijoj klupi je srpski stručnjak, Vladimir Vujasinović.

Grci su na turniru u rumunskoj Oradei ostvarili dve pobede, što je bilo dovoljno da kolo pre kraja obezbede svoje mesto u grupnoj fazi. Puleni trenera Vujasinovića su u drugom meču bili bolji od riječkog Primorja sa 14:12, uz dva gola srpskog centra Nemanje Ubovića, koji je dan ranije u pobedi nad Ortiđom (12:8) bio još efikasniji i postigao je tri pogotka.

Jako blizu grupne faze je i Jug, koji je u Dubrovniku savladao Dinamo iz Bukurešta sa 16:14, a zatim i francuski Turkoan sa podjednako ubedljivih 17:8. Danas se sastaje sa mađarskim OSC-om, koji ima po pobedu i poraz u prva dva kola.

Miroslav Randjic Radnicki
(Foto: kvkradnicki.com)

Najzanimljivije će biti na turniru u Kragujevcu, gde se večeras sastaju Radnički i Breša u direktnoj borbi za plasman u grupnu fazu Lige šampiona. Nema sumnje da je Breša favorit, ali će Kragujevčani pokušati pred domaćom publikom da naprave veliko iznenađenje.

Obe ekipe su do sada ostvarile po tri pobede, s tim da je Radnički u prvom meču tek posle peteraca savladao Primorac, pa na tabeli ima bod manje od Breše.

Danas se sastaju još Primorac i Duizburg, koji su na dnu tabele, dok je francuski Noazi la Sek, na čijoj klupi je Stefan Ćirić, turnir završio sa dve pobede, uz sjajan učinak srpskog vaterpoliste, Viktora Rašovića, koji je na četiri meča postigao 12 golova.

Kvalifikacije za Ligu šampiona

Grupa A (Hanover)

Honved – Crvena zvezda 7:10 (3:2, 0:4, 2:3, 2:1)
Hanover – Barselona 9:11 (4:3, 1:2, 1:3, 3:3)

Barselona – Crvena zvezda 9:14 (3:5, 2:3, 1:5, 3:1)
Hanover – Apolon 11:10 (3:0, 2:3, 3:4, 3:3)

Barselona – Honved 9:8 (4:4, 3:3, 2:1, 0:0)
Crvena zvezda – Apolon 12:10 (3:2, 6:4, 3:2, 0:2)

Apolon – Honved 11:10 (3:3, 1:2, 5:2, 2:3)
Hanover – Crvena zvezda 6:14 (2:3, 1:1, 1:5, 2:5)

Barselona – Apolon
Hanover – Honved

Plasman: Crvena zvezda 12, Barselona 6, Hanover 3, Apolon 3, Honved bez bodova.

Grupa B (Kragujevac)

Duizburg – Noazi La Sek 8:17 (1:4, 1:5, 3:4, 3:4)
Radnički – Primorac 16:15 (3:3, 2:4, 3:1, 4:4)

Breša – Duizburg 11:4 (3:0, 3:2, 2:1, 3:1)
Primorac – Noazi la Sek 10:16 (4:4, 1:7, 2:3, 3:2)

Duizburg – Radnički 8:13 (3:4, 0:2, 3:3, 2:4)
Noazi la Sek – Breša 9:10 (0:3, 3:1, 3:2, 3:4)

Breša – Primorac 11:3 (1:2, 3:0, 5:1, 2:0)
Radnički – Noazi la Sek 13:10 (3:5, 5:3, 3:0, 2:2)

Primorac – Duizburg
Radnički – Breša

Plasman: Breša 9, Radnički 8, Noazi La Sek 6, Primorac 1, Duizburg bez bodova.

Grupa C (Oradea)

Vuljagmeni – Ortiđa 12:8 (2:2, 4:2, 2:1, 4:3)
Oradea – Primorje 7:10 (2:3, 1:3, 2:1, 2:3)

Primorje – Vuljagmeni 12:14 (1:5, 3:3, 5:3, 3:3)
Oradea – Ortiđa 7:14 (4:3, 1:3, 2:6, 0:2)

Ortiđa – Primorje
Oradea – Vuljagmeni

Plasman: Vuljagmeni 6, Primorje 3, Ortiđa 3, Oradea bez bodova.

Grupa D (Dubrovnik)

Jug – Dinamo Bukurešt 16:4 (2:1, 6:1, 5:0, 3:2)
OSC – Turkoan 5:10 (1:3, 1:1, 1:2, 2:4)

Jug – Turkoan 17:8 (4:0, 9:3, 2:3, 2:2)
OSC – Dinamo Bukurešt 20:9 (6:3, 5:2, 6:0, 3:4)

Dinamo Bukurešt – Turkoan
Jug – OSC

Plasman: Jug 6, Turkoan 3, OSC 3, Dinamo Bukurešt bez bodova.

Dodaj komentar

Klikni da ostaviš komentar

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

Baner Srbija gace

Proizvodi

Proizvodi

Baner Srbija gace