Početna » Nacionalna selekcija » Srbija sedma na finalnom turniru Svetskog Kupa, Španija ubedljivo do zlata

Srbija sedma na finalnom turniru Svetskog Kupa, Španija ubedljivo do zlata

(Foto: Slobodan Sandić, Vaterpolo savez Srbije)

U Los Anđelesu je danas završen finalni turnir Svetskog Kupa, a reprezentacija Srbije je zauzela sedmo mesto pobedom protiv Nemačke rezultatom 15:8 (3:1, 2:3, 7:2, 3:2). Zlato je osvojila selekcija Španija, koja je sa ubedljivih 10:4 u finalu savladala Italiju, dok su Sjedinjene Američke Države u meču za bronzu bile bolje od Mađarske sa 14:13. Grčka je zauzela peto mesto trijumfom nad Rumunijom 11:8.

Strahinja Rašović je otvorio utakmicu sa dva gola iz peterca. Nemci su smanjili, da bi Radomir Drašović lepim pogotkom povisio na 3:1. Posle gola Nikole Jakšića na startu druge četvrtine usledio je pad u igri, Nemci su se vratili u meč i izjednačili. U samom finišu prvog poluvremena Vasilije Martinović je doneo novo vođstvo Srbiji, koja je sve dileme otklonila u nastavku utakmice.

Razigrao se Marko Radulović, postigao je dva gola, asistirao Rašoviću i zaradio peterac, koji je u gol pretvorio Drašović. Pridružili su mu se Jakšić i Drašović koji je proglašen za igrača utakmice.

Srbija je igrala u sastavu: Mišović, Radulović 2, Rašović 3, Ranđelović 1, Gavrilović, Milojević, Drašović 3, Jakšić 4, Janković, Ubović 1, Vučinić, Martinović 1, Mitrović. Selektor Stevanović.

Srbiji predstoji put u Kašivazaki, gde će se sa Crnom Gorom pripremati za Svetsko prvenstvo koje startuje u Fukuoki za dve nedelje.