Početna » Nacionalna selekcija » Poraz Srbije posle peteraca na startu Svetskog prvenstva za juniore

Poraz Srbije posle peteraca na startu Svetskog prvenstva za juniore

Juniorsko SP 2023 Srbija Madjarska
(Foto: Zsigmond Báthori / PIXEL ProSport / @frpolo.oficial)

Juniorska vaterpolo reprezentacija Srbije poražena je na startu Svetskog prvenstva za igrače do 20 godina u Bukureštu.

Srpski vaterpolisti u prvom kolu grupe B izgubili su od Mađarske posle peteraca, ukupnim rezultatom 15:13. Srpski vaterpolisti su bili na korak od pobede, 45 sekundi pre kraja vodili su 12:11 i imali su sjajnu šansu da preko Bogdana Gavrilovića obezbede pobedu. Međutim, nije uspeo da zatrese mrežu, a Mađari su na drugoj strani zaradili peterac i tako odveli meč u penale. Tu su opet bili uspešniji, kao i prošle godine u finalu Svetskog prvenstva u Beogradu, pa su dobili dva boda, a Srbija jedan.

Srbija je bila bolji rival tokom prvog poluvremena, a posle izjednačene borbe u prvih osam minuta, selekcija Miloše Korolije serijom od tri gola u nizu stigla je do vođstva od 7:4, koliko je bilo na poluvremenu. Ipak, nije uspela Srbija da sačuva tu razliku, Mađari su posle pet minuta igre u nastavku izjednačili, potom su kasnije i preokrenuli, ali se u veoma efikasnoj poslednjoj četvrtini vodila egal borba, ekipe su se smenjivale u vođstvu i na kraju su odlučili peterci.

Tu su Mađari pogodili sve šuteve, dok su za Srbiju precizni kojić Kojić, Gladović i Urošević, a Kovačević je bio neuspešan.

Kojić je postigao tri gola na meču, Gavrilović, Martinović, Kovačević i Gladović po dva, aa Dimitrijević, Božović, Urošević, Stanić po jedan pogodak. Za Mađare su se upisali Ekler pet puta, Vigvari i Nađ po tri, a Tatrai, Molnar, Salaj, Varga, Lakatoš i Vismeg po jednom.

U drugom kolu Srbija u nedelju u 14 sati igra sa Grčkom, koja je u prvom kolu poražena od SAD 13:10. U grupi A prve divizije, Crna Gora je pobedila Španiju 10:8, dok je Hrvatska identičnim rezultatom savladala Italiju.