Početna » Evrokupovi » Ferencvaroš potopio Brešu, protiv Olimpijakosa za peto mesto

Ferencvaroš potopio Brešu, protiv Olimpijakosa za peto mesto

Ferencvaros F8 LS 2023
(Foto: Miodrag Todorović / VK Novi Beograd)

U drugom meču razigravanja za plasman od petog do osmog mesta, mađarski Ferencvaroš pobedio je italijansku Brešu 9:8, pa će u petak od 21 sat igrati sa grčkim Olimpijakosom za peto mesto u Evropi. Nešto ranije, od 19 časova, Breša i Jug će se boriti za sedmo mesto.

Ferencvaroš je vodio tokom većeg dela susreta koji nema veliki rezultatski značaj, budući da su u sredu obe ekipe poražene u četvrtfinalnim duelima i pitanje je koliko imaju motiva u utakmicama za plasman od pete do osme pozicije.

Mađarski prvak je u više navrata imao i dva gola prednosti, Breša se vraćala, stizala do izjednačenja, a prvi i jedini put povela je tri minuta pre kraja. Međutim, Ferencvaroš je preko Deneša Varge i Danila Merkulova 30 sekundi pre kraja stigla do preokreta i pobede.

Pro osetnije vođstvo puleni Žolta Varge imali su završnici prvog perioda, kada su za nešto manje od minut igre od 1:1 stigli do vođstva od 3:1. Tu prednost Ferencvaroš je održavao do sredine drugog perioda, da bi Breša u završnici prvog poluvremena stigla do izjednačenja (4:4).

Silard Janšik I Merkulov su za relativno kratko vreme vratili Ferencvarošu “+2”, ali je još manje vremena bilo potrebno Breši da nadoknadi taj minus. Sredinom poslednje četvrtine bilo je 7:7, da bi potom Breša prvi put stigla do prednostI preko Eduarda Di Some, ali je iskusni Varga poravnao, a Merkulov u poslednjem minutu pogodio za pobedu. U poslednjim sekundama je Vićenco Rencuto dva puta pokušao da izbori peterce, ali su Mađari trijumfovali.

Varga je sa tri gola bio najefikasniji, dok su Merkulov i Stilianos Argiropulos postigli po dva, kao i Di Soma kod Breše.