Početna » Evrokupovi » Radnički pobedom u Atini završio sezonu

Radnički pobedom u Atini završio sezonu

Nemanja Stanojevic Radnicki Dinamo
(Foto: kvkradnicki.com)

Vaterpolisti Radničkog pobedili su gostima Vuljagmeni rezultatom 10:9, u utakmici 14. kola Lige šampiona. To je ujedno bio i poslednji ovosezonski meč za Kragujevčane, koji su zauzeli šesto mesto u grupi A, sa 15 bodova. Imaju za čime da žale igrači Uroša Stevanovića, s obzirom da se grčki predstavnik sa 17 bodova plasirao na finalni turnir. Međutim, bila je ovo burna sezona za Radnički, koji je u januaru ostao bez dvojice igrača, Marka Radulovića i Nemanje Vica, dok je u finišu sezone povređen i centar, Josip Vrlić.

Šumadinci su i na gostovanju u Atini bili oslabljeni, pošto je meč preskočio i Aleksa Ukropina, ali su gosti uprkos tome bili izuzetno motivisani i borbeni, što im se na kraju i isplatilo.

Podmlađeni Radnički je poveo već u prvom napadu, preko jedinog centra u ekipi, mladog Bogdana Gavrilovića, koji je najpre izborio isključenje, a zatim i sproveo u gol asistenciju Lukića. Ubrzo zatim Grci su uzvratili preko odličnog centra Dimitriosa Nikolaidisa, posle čega je dugo na snazi bio rezultat 1:1. U finišu uvodne deonice Kalogeropulos je šutem sa distance probio zonu Radničkog (2:1), mladi Nikola Kojić na kratko vratio Radnički u egal, ali 11 sekundi pre kraja Vuljagmeni je ponovo poveo (3:2).

U drugoj četvrtini Gavrilović je dva puta donosio gostima izjednačenje, a propušteno je i par solidnih prilika za potpuni preokret, pa su timovi na odmor otišli poravnati – 4:4. Ipak, u nastavku susreta Radnički se vratio u vođstvo golom Nikole Lukića sa distance (5:4), ali je domaćin ubrzo preokrenuo pogocima Truolas iz kontranapada i Kalogeropulosa iz peterca (6:5). Kojić je potom još jednom poravnao rezultat sredinom treće četvrtine (6:6), ali samo na kratko jer je Kastrinakis pogodio iz nezgodne pozicije (7:6). Zatim je najpre dosuđen peterac za Radnički, ali je posle duge konsultacije i poništen. Međutim, na drugoj strani je Nikolaidis izborio najstrožu kaznu, a Trulos je materijalizovao (8:6).

Lukić je u samom finišu treće deonice vratio Radničkom nadu (8:7), a za potpuni preokret pobrinuli su se Nemanja Stanojević sa dva gola iz kontre i Kojić iz peterca, pa su tri minuta pre kraja Kragujevčani imali „plus dva“ (10:8). Izabranici Uroša Stevanovića do kraja utakmice odigrali su staloženo, ne dozvolivši protivniku da im otkine deo plena kao što je to uradio u Kragujevcu. I upravo su taj remi (9:9), uz nerešene ishode sa Olimpijakosom i Jadranom iz Splita posle dva gola prednosti minut i po pre kraja i poraz u Tbilisiju bili prevaga da se ne nađu na završnom turniru.

U ekipi Radničkog po tri gola postigli su Bogdan Gavrilović i Nikola Kojić, a pratili su ih Nemanja Stanojević i Nikola Lukić sa po dva. Na drugoj strani, Efstatios Kalogeropulos se takođe tri puta upisao u strelce, a Nikolaos Kastrinakis i Čaralampos Trulos po dva.

Vuljagmeni – Radnički 9:10 (3:2, 1:2, 4:3, 1:3)

VULJAGMENI: Corcatos, Almiras, Kastrinakis 2, Kalogeropulos 3, Trulos 2, Nikolaidis 1, Papasifakis, Vudhed, Alafrakis, Kapocis, Kuruvanis 1, Farmer, Andreadis. Trener: Vujasinović.

RADNIČKI: Dobožanov, Branković, Stanojević 2, Janković, Ćuk, Gavrilović 3, Panić, Antić, Pljevančić, Kojić 3, Lukić 2, Poznanović, Todorovski. Trener: Stevanović.

Vaterpolo Liga šampiona, 14. kolo

Grupa A (24.05.2023.)

Vuljagmeni – Radnički 9:10 (3:2, 1:2, 4:3, 1:3)
Jadran Split – Hanover 12:8 (3:1, 4:5 4:1, 1:1)
Pro Reko – Olimpijakos 10:9 (3:5, 2:2, 3:0, 2:2)
Barseloneta – Dinamo Tbilisi 13:6 (2:1, 2:1, 6:2, 3:2)

Grupa B

Ferencvaroš – Sabadelj 10:12 (1:3, 2:3, 4:2, 3:4)
OSC – Marselj 18:13 (2:3, 7:1, 4:4, 5:5)
Novi Beograd – Špandau 13:8 (7:3, 1:2, 4:2, 1:1)
Breša – Jug 14:10 (4:1, 2:1, 4:4, 4:4)

Grupa A
KlubUPNIB
Barseloneta14130139
Pro Reko14120236
Olimpijakos14101331
Vuljagmeni1452717
Jadran Split1452717
Radnički1443715
Dinamo Tbilisi1420126
Hanover1410133
Grupa B
KlubUPNIB
Breša14111234
Novi Beograd14102232
Ferencvaroš1481525
Jug1444616
Sabadelj1451816
OSC1441913
Marselj1434713
Špandau 041432911

Vaterpolo vesti WebShop

Dodaj komentar

Klikni da ostaviš komentar

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

Baner mornarska

Proizvodi

Proizvodi

Baner Srbija gace