Početna » Evrokupovi » Breša pobedila Novi Beograd i napravila veliki korak ka prvom mestu

Breša pobedila Novi Beograd i napravila veliki korak ka prvom mestu

Gocic Novi Beograd 2022
(Foto: VK Novi Beograd)

Vaterpolisti Novog Beograda poraženi su u derbiju 11. kola Lige šampiona, pošto su na gostovanju u Breši izgubili sa 12:9. Italijanski tim sada ima tri boda više od srpskog šampiona, bolji rezultat u međusobnom duelu, a do kraja ligaškog dela igra protiv Sabadelja i Ferencvaroša u gostima i dočekuje Jug. Sa druge strane, Beograđani gostuju Jugu i OSC-u, a dočekuju Špandau. Čini se da Novi Beograd ima lakši raspored, ali će Breši bez sumnje mnogo značiti i bolji rezultat u međusobnim susretima.

Ekipa Živka Gocića nije sigurna ni na drugom mestu, pošto je Ferencvaroš bodom u Dubrovniku prišao na samo tri boda minusa, a Mađari su takođe bolji u međusobnim susretima. Jasno je da će prvoplasirani tim grupe B imati mnogo lakši zadatak u četvrtfinalu završnog turnira, pošto će drugoplasirani i trećeplasirani ići na Pro Reko ili Olimpijakos kako sada stvari stoje.

Rovovska borba se vodila u prve dve četvrtine. Ni jedan sastav nije ostvario veću prednost od jednog gola. Centri Novog Beograda su radili dobar posao. Dva peterca je realizovao Granados. Srpski šampion je imao bolje prilike, Skumpakis dva puta nije imao sreće, Vučinić i Strahinja Rašović iz odličnih pozicija nisu savladali odličnog Tešanovića.

Domaćin je daleko teže nalazio rešenje za protivniku odbranu, Dolče je šraubom doneo prednost 5:4 koju je anulirao Granados. Loše je počela treća četvrtina. Brzo je dve prilike sa igračem više realizovala Breša, nervoza je napala Novi Beograd. Još kada je Rencuto pogodio za 8:5 činilo se da neće biti po željama srpskog prvaka.

Pokrenuo se Jakšić smanjio je sa igračem više a posle gola Di Some, Granados i Jakšić su najavili neizvesnost u poslednjih osam minuta. Breša je imala samo gol viška 9:8.

Dolče je na početku trećeg minuta četvrte četvrtine još jednom bio precizan. U narednom napadu sjajni Di Soma je pogodio četvrti put, Breša je imala 11:8 na polovini poslednjeg dela pa je Gocić zatražio tajm aut. Stigao je igrač više ali nije bilo gola. Potom je Breša dobila prednost u bazenu a Lungo bio neumoljiv.

To više nije moglo da se stigne. Ništa nije polazilo za rukom Novom Beogradu. Loš igrač manje, Breša je od 12 prilika iskoristila sedam, Novi Beograd od 16 samo pet. Odbrana Breše sa Tešanovićem je bila vrlo kvalitetna, na drugoj strani Fernadezu nije sve polazilo za rukom ali ni tim ispred njega nije delovao na nivou.

Vaterpolo Liga šampiona, 11. kolo

Grupa A

Radnički – Barseloneta 10:14 (1:4, 2:2, 2:3, 5:5)
Olimpijakos – Hanover 15:8 (5:1, 1:1, 4:2, 5:4)
Dinamo Tbilisi – Jadran Split 7:12 (2:4, 1:4, 1:2, 3:2)
Vuljagmeni – Pro Reko 7:13 (1:2, 2:4, 3:2, 1:5)

Grupa B

Breša – Novi Beograd 12:9 (3:3, 2:2, 4:3, 3:1)
Jug – Ferencvaroš 12:12 (2:2, 3:4, 3:0, 6:4)
Špandau 04 – Marselj 11:9 (2:3, 2:2, 4:3, 3:1)
Sabadelj – OSC 9:8 (4:2, 2:1, 2:2, 1:3)

Grupa A
KlubUPNIB
Barseloneta14130139
Pro Reko14120236
Olimpijakos14101331
Vuljagmeni1452717
Jadran Split1452717
Radnički1443715
Dinamo Tbilisi1420126
Hanover1410133
Grupa B
KlubUPNIB
Breša14111234
Novi Beograd14102232
Ferencvaroš1481525
Jug1444616
Sabadelj1451816
OSC1441913
Marselj1434713
Špandau 041432911

Jedan komentar

Klikni da ostaviš komentar

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

Baner Srbija gace

Proizvodi

Proizvodi

Baner Srbija gace