Početna » Domaća takmičenja » FILIPOVIĆ DONEO NOVI TROFEJ ZVEZDI: Crveno-beli potopili Novi Beograd i osvojili Kup Srbije!

Zvezda Kup Srbije slavlje Filipovic
(Foto: Slobodan Sandić, waterpoloserbia.org)

Vaterpolisti Crvene zvezde osvojili su po četvrti put u istoriji kluba trofej Kupa Srbije, pošto su u izuzetno uzbudljivom finalu, odigranom pred punim tribinama bazena SRC „25. maj – Milan Gale Muškatirović“, pobedili Novi Beograd rezultatom 11:10. Crveno-bele je do novog trofeja predvodio Aleksandar Filipović, koji je nedavno na klupi zamenio Dejana Savića, a interesantno je da je i Zvezda i pre dve sezone pod njegovim vođstvom osvojila Kup.

Crveno-beli su poveli 3:2 u prvom periodu, a imali su priliku iz peterca, odnosno kontra napada, da stignu i do dva gola razlike, ali to nisu iskoristili. Dušan Mandić se razigrao u drugoj četvrtini, sa tri gola za samo tri minuta doneo je preokret svojoj ekipi, a Novi Beograd je tu seriju produžio i poveo 7:3. Činilo se tada da će ekipa Živka Gocića, kao i dan ranije protiv Partizana, slomiti otpor protivnika, ali izuzetno borbena i motivisana ekipa Zvezde nije tako mislila.

Prekinuli su crveno-beli seriju 5:0, da bi Ivan Basara praktično uz zvuk sirene pred odlazak na odmor dodatno smanjio zaostatak, pa je na poluvremenu bilo 7:5.

Onako kako je završila drugu, tako je Zvezda započela treću četvrtinu, produžila je seriju i od 3:7 došla do neverovatnih 9:7 tri minuta pre kraja trećeg perioda. Tek tada se Novi Beograd probudio i za samo minut igre stigao do izjednačenja. Ponovo je usledila asistencija ka Semanu, koji je doneo novo vođstvo Zvezdi.

Uzbudljivo je bilo naravno i u poslednjih osam minuta. Izjednačio je Miroslav Perković, odmah je uzvratio Basara i na nešto više od tri minuta pre kraja postavio konačan rezultat. Ponovo sjajni Vladimir Mišović je lako hvatao šuteve nervoznog rivala, koji je u poslednjem napadu napravio kontra faul i tako praktično rešio pitanje pobednika.

Medalje i pehar namenjen osvajaču Kupa Srbije crveno-belima je uručio predsednik Vaterpolo saveza Srbije, Viktor Jelenić, dok je medalje igračima Novog Beograda predao Nemanja Marijan, generalni sekretar Saveza.

Novi Beograd – Crvena zvezda 10:11 (2:3, 5:2, 2:5, 1:1)

Bazen „25. maj MGM“. Sudije: Raković i Putniković. Igrač više: Novi Beograd 9 (5), Crvena zvezda 8 (6). Peterci: Crvena zvezda 3 (2).

NOVI BEOGRAD: S. Rašović 2, Mandić 2, Granados 1, Vučinić, Pijetlović 1, Drašović 2, Ćetković, Perković 1, Martinović, Skumpakis, Žoao Pedro, Šušiašvili. Trener Gocić.

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić 1, Gajić, Marković, Subotić 2, Vasić 2, Banićević, Basara 2, Vukićević, Seman 2, Milojević, Radović 2, Ivanović, Danković. Trener: Filipović.

Vaterpolo vesti WebShop

Jedan komentar

• Prvi put u zivotu da na nekoju utakmici navijam za Zvezdu… Pogadjajte zbog cega.