Početna » Evrokupovi » Novi Beograd naneo prvi poraz Breši i preuzeo prvo mesto u grupi B

Novi Beograd naneo prvi poraz Breši i preuzeo prvo mesto u grupi B

Alvaro Granados Novi Beograd Bresa LS
(Foto: VK Novi Beograd)

Vaterpolisti Novog Beograda pobedom su završili sjajnu 2022. godinu, u kojoj su osvojili titulu šampiona Srbije, Regionalnu ligu i postali vicešampioni Evrope. U derbiju četvrtog kola Lige šampiona, ekipa Živka Gocića je pobedila italijansku Brešu 11:9 i na taj način preuzela lidersku poziciju grupe B. Novi Beograd odlazi na tronedeljnu pauzu sa 10 bodova, dok Breša i Ferencvaroš imaju po devet.

U još jednom derbiju grupe B, Ferencvaroš je pred punim tribinama u Budimpešti pobedio dubrovački Jug 9:7, dok je u komšijskom bazenu, takođe u prestonici Mađarske, OSC sa 9:8 porazio španski Sabadelj. Vaterpolisti Marselja došli su do prve pobede, pošto su sa ubedljivih 14:7 porazili nemački Špandau.

Izabranici trenera Živka Gocića od starta su krenuli veoma angažovano, a taj početak utakmice kao da je odredio dalji tok meča. Novobeograđani su poveli sa 3:0 efektnim golovima Đorđa Vučinića i Nikole Jakšića, a to početno vođstvo ulilo im je dodatnu sigurnost i samopuzdanje.

Breša je u ranijoj fazi meča dva puta uspevala da priđe na gol zaostatka, ali su pogocima Alvara Granodosa i Dimitriosa Skumpakisa domaći uspevali da odbiju nalete italijanskog tima. Takođe, vrlo bitan faktor u izuzetno čvrstoj obrani Novobeograđana bio je brazilski golman Žoao Pedro Fernandeš koji je imao čak 15 odbrana. Uz sve to uspeo je da zaustavi zicier Kristijana Peršutija tri i po minuta pre kraja dok su italijani imali igrača više, da bi u narednom napadu Miroslav Perković golom praktično osigurao trijumf.

Najefikasniji u pobedničkom taboru bili su Đorđe Vučinić i Alvaro Granados sa po tri gola, dok su u redovima Breše najbolji bili Vićenco Dolče i Konstantin Harkov sa po dva pogotka. Srpski vaterpolisti, Boris Vapenski i Đorđe Lazić, postigli su po jedan gol.

Vaterpolo Liga šampiona, Četvrto kolo

Grupa A

Hanover – Olimpijakos 7:16 (2:2, 1:5, 1:2, 3:7)
Jadran Split – Dinamo Tbilisi 21:6 (6:3, 8:0, 4:2, 3:2)
Barseloneta – Radnički 18:9 (4:0, 4:1, 5:3, 5:5)
Pro Reko – Vuljagmeni 14:7 (6:2, 5:3, 2:0, 1:2)

Grupa B

OSC – Sabadelj 9:8 (1:3, 4:2, 2:2, 2:1)
Novi Beograd – Breša 11:9 (3:2, 2:1, 4:3, 2:3)
Marselj – Špandau 04 14:7 (2:1, 2:1, 5:3, 5:2)
Ferencvaroš – Jug 9:7 (3:1, 2:4, 1:1, 3:1)

Grupa A
KlubUPNIB
Barseloneta14130139
Pro Reko14120236
Olimpijakos14101331
Vuljagmeni1452717
Jadran Split1452717
Radnički1443715
Dinamo Tbilisi1420126
Hanover1410133
Grupa B
KlubUPNIB
Breša14111234
Novi Beograd14102232
Ferencvaroš1481525
Jug1444616
Sabadelj1451816
OSC1441913
Marselj1434713
Špandau 041432911

Dodaj komentar

Klikni da ostaviš komentar

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

Baner Srbija gace

Proizvodi

Proizvodi

Baner Srbija gace