Početna » Nacionalna selekcija » Završena grupna faza, Hrvatska, Španija, Mađarska i Italija direktno u četvrtfinalu EP

Završena grupna faza, Hrvatska, Španija, Mađarska i Italija direktno u četvrtfinalu EP

Hrvatska EP Split 2022
(Foto: facebook.com/leneuropeanaquatics)

Grupna faza za vaterpoliste na Evropskom prvenstvu u Splitu završena je utakmicama trećeg kola, a direktni četvrtfinalisti su Hrvatska, Španija, Mađarska i Italija.

U najuzbudljivijem meču trećeg kola, koji je direktno odlučivao o prvom mestu u grupi B, Hrvatska je pred punim tribinama Spaladium Arene odigrala nerešeno sa Grčkom 5:5 i tako se plasirala u četvrtfinale. Grci su vodili tokom većeg dela utakmice, ali je Hrvatska na kraju došla do vrednog boda i poslala Grke u osminu finala, gde će igrati sa Izraelom.

Interesantno je bilo i u grupi A, gde je Italija pobedila Crnu Goru 13:8 zahvaljujući furioznoj završnici treće četvrtine, te je sa tri pobede završila grupnu fazu. Vodili su Italijani skoro pa konstantno, ali su Crnogorci u trećoj četvrtini dva puta stigli do izjednačenja. Međutim, u poslednja tri i po minuta tog perioda postigli pet golova i otklonili sve dileme, pa će Italijani direktno u četvrtfinale, a Crnogorci će igrati sa Rumunijom u osmini finala.

Madjarska EP u Splitu 2022
(Foto: facebook.com/leneuropeanaquatics)

U istoj grupi Gruzija je zauzela treće mesto pobedom protiv Slovačke rezultatom 16:11, a u tom meču pobedničku ekipu predvodili su srpski igrači, Dušan Vasić sa četiri i Boris Vapenski sa tri gola.

Mađarska je posle ubedljive pobede nad Srbijom imala lak zadatak protiv Izraela, slavila je 23:4 i tako prošla dalje, kao i Španija, koja je bez problema savladala Nemačku 17:6. Španci su najteži meč odigrali u drugom kolu, kada su jedva pobedili sa 11:10 Holandiju, koja će se sastati sa Gruzijom u borbi za četvrtfinale. Holanđani su razočarali posle egal borbe protiv Španije, pa su odigrali samo nerešeno sa Rumunijom (12:12).

Francuska EP u Splitu 2022
(Foto: facebook.com/leneuropeanaquatics)

Pored duela između Crne Gore i Rumunije, Gruzije i Holandije, odnosno Grčke i Izraela, u osmini finala igraće Francuska i Srbija. Francuzi su na startu takmičenja remizirali sa Grčkom (12:12), potom su u drugom poluvremenu pali protiv Hrvatske i poraženi su 13:7, ali su u poslednjem kolu savladali Maltu sa 15:8.

Evropsko prvenstvo za vaterpoliste u Splitu – Treće kolo

Grupa A

Italija – Crna Gora 13:8 (1:0, 3:3, 6:2, 3:3)
Gruzija – Slovačka 16:11 (5:1, 4:3, 4:3, 3:4)

Plasman: Italija 9, Crna Gora 6, Gruzija 3, Slovačka bez bodova.

Grupa B

Grčka – Hrvatska 5:5 (2:0, 0:0, 1:3, 2:2)
Malta – Francuska 8:15 (1:1, 2:4, 4:3, 1:7)

Plasman: Hrvatska 7, Grčka 5, Francuska 4, Malta bez bodova.

Grupa C

Nemačka – Španija 6:17 (1:5, 1:7, 4:3, 0:2)
Rumunija – Holandija 12:12 (3:3, 2:3, 3:4, 4:2)

Plasman: Španija 9, Holandija 4, Rumunija 4, Nemačka bez bodova.

Grupa D

Mađarska – Izrael 23:4 (4:0, 7:2, 6:1, 6:1)
Srbija – Slovenija 17:6 (5:2, 2:3, 6:1, 4:0)

Plasman: Mađarska 9, Srbija 6, Izrael 3, Slovenija bez bodova.

Vaterpolo vesti WebShop

Dodaj komentar

Klikni da ostaviš komentar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.