Početna » Mlađe kategorije » Juniori Valisa šampioni Srbije

Juniori Valisa šampioni Srbije

Juniori Valisa sampioni Srbije
(Foto: www.facebook.com/vkvalis)

Za vikend je na otvorenom bazenu u Valjevu odigran izuzetno zanimljiv finalni turnir Prvenstva Srbije za vaterpoliste rođene 2003. godine i kasnije, a juniori Valisa postali su šampioni Srbije.

Oni su u meču za zlato pobedili Banjicu rezultatom 12:11, pa su tako napravili veliki uspeh ali i potvrdili da se u ovom klubu u poslednjim godinama radi jako dobro, što potvrđuju i rezultati seniorske ekipe, koja će se dodatno pojačati za sledeću sezonu. Ne treba zaboraviti ni činjenicu da ovaj klub još uvek nema zatvoren bazen i da su u prethodnoj sezoni trenirali i igrali u Lajkovcu, pa ovi rezultati dobijaju još više na težini.

Valjevci su odličnom igrom pokazali su da su zasluženo najbolji, pošto su protiv crno-belih imali i četiri gola prednosti, a posle nešto opuštenije igre dozvolili su Banjici da unese neizvesnost, ali ne i da dođe do izjednačenja.

U redovima Valisa najbolji pojedinac je bio Aleksandar Kovačević, juniorski reprezentativac Srbije, sa pet golova, dok je kod Banjice najefikasniji bio Mušikić sa tri.

Beograd je posle peteraca pobedio Radnički 11:10 i osvojio bronzu, Singidunum je u borbi za petu poziciju savladao Crvenu zvezdu 10:9, a sedmo mesto zauzela je novosadska Vojvodina.

Prethodno su odigrani susretu u grupama sa sledećim rezultatima:

„A“ grupa: Banjica – Radnički 14:8, Radnički – Singiunum 7:3, Banjica – Singidunum 12:7. Plasman: Banjica 6, Radnički 3, Singidunum 0.

„B“ grupa: Vojvodina – Crvena zvezda 11:15, Valis – Beograd 20:4, Vojvodina – Valis 7:14, Crvena zvezda – Beograd 5:6, Vojvodina – Beograd 7:10, Valis – Crvena zvezda 19:10. Plasman: Valis 9, Beograd 6, Crvena zvezda 3, Vojvodina 0.

Jedan komentar

Klikni da ostaviš komentar

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

Baner Zinzino

Proizvodi

Svetsko prvenstvo u Mađarskoj

Grupa A
SelekcijaUPNIGRB
Mađarska2200+184
Gruzija2101+32
Crna Gora2101-32
Brazil2002-180
Grupa B
SelekcijaUPNIGRB
Grčka2110+113
Hrvatska2110+43
Japan2101-102
Nemačka2002-50
Grupa C
SelekcijaUPNIGRB
Španija2200+434
Italija1100+182
Kanada1001-170
Južna Afrika2002-440
Grupa D
SelekcijaUPNIGRB
Srbija2200+54
SAD2101-52
Australija2101+92
Kazahstan2002-190