Početna » Nacionalna selekcija » Srbija ubedljiva protiv Grčke u polufinalu turnira u Podgorici

Srbija ubedljiva protiv Grčke u polufinalu turnira u Podgorici

Srbija Grcka Svetska liga 2022
(Foto: waterpoloserbia.org)

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je Grčku sa ubedljivih 13:6, u četvrtfinalu evropskih kvalifikacija za finalni turnir Svetske lige. Selekcija Dejana Savića će u polufinalu turnira u Podgorici igrati protiv Španije, koja je sa neizvesnih 10:9 savladala Mađarsku. U drugom polufinalu će igrati i Crna Gora, koja je potopila Francusku 11:10, odnosno reprezentacija Italije, koja je bila bolja od Hrvatske sa 8:6.

Vrlo dobrom igrom u svim segmentima Srbija je pobedila Grčku, koja je samo u jednom delu prve četvrtine bile ravnopravan rival. Pri rezultatu 2:2 razigrao se Dušan Mandić, a posle odlične igre na obe strane bazena, Srbija je stigla do dva gola prednosti.U drugoj četvrtini je Mandić je postigao novi gol, imao je nekoliko asistencija i srpski vaterpolisti su poveli 9:4.

U drugom poluvremenu rutinski je Srbija održavala lepu prednost, a u poslednjem periodu se posebno istakao Lazar Dobožanov.

Za najboljeg igrača proglašen je Dušan Mandić, koji je bio i najefikasniji sa četiri gola, dok su Đorđe Lazić, Strahinja Rašović, Radomir Drašović i Nikola Jakšić dodali po dva gola, a Marko Radulović jedan.

Nije bilo lako ali smo zasluženo pobedili. Već se okrećemo Španiji i biće to odlična utakmica, verujem pravi spektakl. imamo snage da odigramo kako treba, sigurno je da ćemo dati sve od sebe – rekao je Strahinja Rašović.

Srbija – Grčka 13:6 (4:2, 5:2, 2:1, 2:1)

Bazen SC Morača. Sudije: Kolоmvo (Italija), Savinović (Hrvatska).Igrač više: Srbija 10 (4), Grčka 13 (2). Peterci: Srbija 1 (1)

SRBIJA: Dobožanov, Mandić 4, Dedović, Ranđelović, Lazić 2, Vico, S. Rašović 2, Drašović 2, Jakšić 2, Radulović 1, Stojanović, V. Rašović, Mitrović. Selektor: Savić.

GRČKA: Zorzatos, Genidunas 2, Skumpakis 2, Dimu, Kilas, Papanastasiu, Alafragis, Argiropulos, Solanakis, Kakaris 1, Guvetsis, Guvis 1, Limarakis. Selektor: Vlahos.