Početna » Evrokupovi » Radnički gostuje u Tbilisiju: Da opravdamo ulogu favorita

Radnički gostuje u Tbilisiju: Da opravdamo ulogu favorita

Radnicki Liga sampiona 2022
(Foto: KVK Radnički)

Vaterpolisti Radničkog iz Kragujevca u sredu od 16 sati gostuju Dinamu u Tbilisiju, u meču desetog kola Lige šampiona. Kragujevčani su posle poraza od Barselonete na svom bazenu značajno umanjili šanse da se nađu na završnom turniru najelitnijeg evropskog klupskog takmičenja, ali bez obzira na to ekipa Uroša Stevanovića ima za cilj da trijumfuje u Tbilisiju protiv ekipe koju sa klupe predvodi Dejan Stanojević.

Dinamo u ovoj utakmici vidi šansu za osvajanje prvih bodova i sve će uraditi da ne završi sezonu na nuli. Na nama je da odigramo maksimalno koncentrisano i opravdamo ulogu favorita. Mi smo mlad tim u Ligi šampiona, ali u svaku utakmicu ulazimo sa pobedničkim ambicijama, jer želimo da napredujemo i stičemo reputaciju koju imaju ostali klubovi – rekao je Uroš Stevanović, trener Radničkog.

U prvom delu sezone Radnički je bio i više nego ubedljiv u Kragujevcu (14:7), ali se u ovom meču očekuje daleko veći otpor tima koji praktično čini i gruzijsku reprezentaciju.

Definitivno smo izgubili veći deo šansi da se nađemo na završnom turniru, ali treba da nastavimo da igramo u dosadašnjem ritmu. Ovo je dobra prilika da uzmemo nove bodove i verujem da ćemo u tome uspeti. Sigurno je da će biti dosta teže nego u Kragujevcu, jer je Dinamo jako dobra domaćinska ekipa, ali se nadam da ćemo se odmoriti od izuzetno napornog puta i ostvariti novu pobedu – istakao je Stefan Todorovski, golman Radničkog.

Vaterpolo Liga šampiona, 10. kolo

Grupa A

Dinamo Tbilisi – Radnički (16:00)
Ferencvaroš – Barseloneta (19:00)
Jadran Split – Olimpijakos (19:00)
Breša – Novi Beograd (20:30)

Grupa B

Hanover – Marselj 7:14 (2:2, 0:3, 4:6, 1:3)
Jug – Crvena zvezda 17:11 (2:4, 6:2, 5:2, 4:3)
Steaua – Špandau 5:16 (1:3, 1:3, 2:6, 1:4)
Pro Reko – OSC 17:14 (5:4, 4:2, 3:4, 5:4)

Grupa A
KlubUPNIGRB
Breša149322930
Ferencvaroš148421628
Novi Beograd148333927
Barseloneta148335227
Olimpijakos146261520
Radnički14419-2013
Jadran Split143011-329
Dinamo Tbilisi142012-996
Grupa B
KlubUPNIGRB
Pro Reko14130110039
Marselj1411035133
Jug1410134131
Hanover14635-3021
OSC14617-1719
Špandau 04143110-1510
Crvena zvezda142111-457
Steaua141112-754

Dodaj komentar

Klikni da ostaviš komentar

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

Baner Zinzino

Proizvodi

Svetsko prvenstvo u Mađarskoj

Grupa A
SelekcijaUPNIGRB
Mađarska3300+226
Crna Gora3201+124
Gruzija3102-12
Brazil3001-330
Grupa B
SelekcijaUPNIGRB
Grčka3210+195
Hrvatska3210+125
Japan3102-182
Nemačka3003-130
Grupa C
SelekcijaUPNIGRB
Španija3300+456
Italija3201+214
Južna Afrika3102-392
Kanada3003-270
Grupa D
SelekcijaUPNIGRB
Srbija3300+246
SAD320104
Australija3102+42
Kazahstan3003-380