Početna » Evrokupovi » Zvezda ispustila pobedu protiv Steaue i osvojila bod, ubedljivi Pro Reko, Marselj i Jug

Zvezda ispustila pobedu protiv Steaue i osvojila bod, ubedljivi Pro Reko, Marselj i Jug

Crvena zvezda tim 2020 2021
(Foto: SD Crvena zvezda)

Vaterpolisti Crvene zvezde prekinuli su niz od sedam poraza u Ligi šampiona, pošto su u devetom kolu elitnog takmičenja odigrali nerešeno (10:10) sa rumunskom Steauom. Crveno-beli imaju za čim da žale, pošto su tokom većeg dela meča vodili, ali su na kraju mogli lako i da izgube, pošto je Steaua u četvrtoj četvrtini preokrenula na 10:9. Gol vredan boda postigao je kapiten, Miloš Vukićević, posle odbitka 20-ak sekundi pre kraja. Rumuni nisu iskoristili svoj napad, a Zvezda, odnosno Ivan Basara, nije uspeo u poslednjoj sekundi da pogodi za pobedu.

U preostala tri duela devetog kola u grupi B nije bilo neizvesnosti. Pro Reko je deklasirao Hanover rezultatom 18:3, Marselj je u Nemačkoj savladao Špandau 04 sa 13:7, dok je Jug u Budimpešti pobedio OSC 15:10. Večeras je odigran i derbi devetog kola u grupi A, a italijanska Breša je pokazala da je zasluženo lider, pošto je u Grčkoj potopila Olimpijakos sa 8:5, a pred kraj treće četvrtine gosti su vodili 6:1.

Crveno-beli su u prvoj četvrtini poveli sa 3:1. Najpre je Vuk Milojević iz trećeg pokušaja doneo vođstvo svom timu, da bi nešto kasnije Ivan Basara i Petar Smiljević povisili na 3:1. Međutim, u poslednjih 40-ak sekundi tog dela meča Rumuni su izjednačili na 3:3.

Igralo se gol za gol u drugom periodu, a crveno-beli su golovima Gavrila Subotića na pauzu otišli sa golom razlike (6:5). Tu prednost uvećali su Vukićević i Milojević, pa se pri rezultatu 8:5 sredinom treće četvrtine činilo da Zvezda ide u dobrom smeru. Steaua je prekinula nalet i sa dva gola u 60 sekundi stigla na 8:7, ali se Dušan Trtović pobrinuo da domaći sa „+2“ uđu u odlučujućih osam minuta.

Ipak, Steaua se ponovo vratila u meč i četiri minuta pre kraja bilo je nerešeno 9:9, da bi ubrzo Rumuni stigli i do prvog vođstva i to na 2:48 do kraja susreta. Imali su gosti potom priliku sa dva igrčaa više, ali nisu uspeli da reše pitanje pobednika, a kazna je stigla 24 sekunde pre kraja, kada je Vukićević posle odbitka smestio loptu u mrežu za konačnih 10:10. U poslednjoj sekundi Basara je imao dobru priliku, ali nije uspeo da donese drugu pobedu Zvezdi.

Crvena zvezda – Steaua 10:10 (3:3, 3:2, 3:2, 1:3)

Crvena zvezda: Mišović, Tankosić, Đurđić, Marković, Subotić 2, Milojević 2, Pješivac, Basara 1, Trtović 1, Vukićević 2, Gardašević, Smiljević 1, Ivanović.

Steaua: Tik, M. Georgi 2, Negrean, Fluea 1, Vančik, Nemti 2, Mudražija, Đorđesku 2, A. Georgi 2, Oanta, Giban, Judean 1, Dragusin.

Vaterpolo Liga šampiona, Deveto kolo

Grupa A

Olimpijakos – Breša 5:8 (0:2, 0:1, 1:3, 4:2)
Jadran Split – Ferencvaroš (Sreda u 19:00)
Radnički – Barseloneta (Sreda u 19:00)
Novi Beograd – Dinamo Tbilisi (Sreda u 19:45)

Grupa B

OSC – Jug 10:15 (2:3, 3:4, 1:4, 4:4)
Špandau – Marselj 7:13 (1:5, 4:1, 0:5, 2:2)
Crvena zvezda – Steaua 10:10 (3:3, 3:2, 3:2, 1:3)
Pro Reko – Hanover 18:3 (5:0, 5:1, 3:1, 5:1)

Grupa A
KlubUPNIGRB
Breša149322930
Ferencvaroš148421628
Novi Beograd148333927
Barseloneta148335227
Olimpijakos146261520
Radnički14419-2013
Jadran Split143011-329
Dinamo Tbilisi142012-996
Grupa B
KlubUPNIGRB
Pro Reko14130110039
Marselj1411035133
Jug1410134131
Hanover14635-3021
OSC14617-1719
Špandau 04143110-1510
Crvena zvezda142111-457
Steaua141112-754

Dodaj komentar

Klikni da ostaviš komentar

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

Baner Zinzino

Proizvodi

Svetsko prvenstvo u Mađarskoj

Grupa A
SelekcijaUPNIGRB
Mađarska3300+226
Crna Gora3201+124
Gruzija3102-12
Brazil3001-330
Grupa B
SelekcijaUPNIGRB
Grčka3210+195
Hrvatska3210+125
Japan3102-182
Nemačka3003-130
Grupa C
SelekcijaUPNIGRB
Španija3300+456
Italija3201+214
Južna Afrika3102-392
Kanada3003-270
Grupa D
SelekcijaUPNIGRB
Srbija3300+246
SAD320104
Australija3102+42
Kazahstan3003-380