Početna » Evrokupovi » Radnički u završnici nadoknadio minus od četiri gola i posle drame osvojio bod

Radnički u završnici nadoknadio minus od četiri gola i posle drame osvojio bod

Milos Cuk Radnicki Zvezda
(Foto: kvkradnicki.com)

Vaterpolisti Radničkog osvojili su prvi bod u ovosezonskoj Ligi šampiona, pošto su u veoma zanimljivoj utakmici, pred punim tribinama u Kragujevcu, odigrali nerešeno 11:11 sa vicešampionom Evrope, ekipom Ferencvaroša. Radnički je odlično parirao mađarskom timu tokom prvog poluvremena, ali u nastavku dugo nije mogao da zatrese mrežu, što su gosti iskoristili i četiri minuta pre kraja utakmice su vodili 11:7. Međutim, Radnički nije želeo da se preda i na kraju mu se to isplatilo.

Tri i po minuta pre kraja Nikola Lukić je sa zgodnog krila pogodio. Potom je lepim lob udarcem na 11:9 smanjio Miloš Miličić. Usledila je prava drama, a minut pre kraja Uroš Stevanović je zatražio tajm-aut, posle kojeg je Miloš Ćuk pogodio za 11:10 i tako vratio Radnički u igru. Mađari nisu uspeli da organizuju ozbiljniji napad, usledio je novi napad Kragujevčana, asistencija Alekse Ukropine za Ćuka, koji je iz prve šutirao i uz malo sreće matirao Somu Vogela za 11:11. Ostalo je gostima još 14 sekundi za napad, ali se Radnički uz mnogo sreće odbranio i tako stigao do prvog boda u Ligi šampiona ove sezone.

Prvo poluvreme bilo je dosta izjednačeno, a ekipe su se smenjivale u vođstvu. Posle dve neiskorišćene situacije sa igračem više, Radnički je treću iskoristio i preko Marka Radulovića poveo. Revanširao se na drugoj strani Marton Vamoš, ali je Nikola Lukić bio precizan za novo izjednačenje.

U drugoj četvrtini su Kragujevčani tri puta stizali do minimalne prednosti, preko Josipa Vrlića, Filipa Jankovića i Miloša Ćuka, ali je ekipa iz Budimpešte sva tri puta brzo stizala do izjednačenja. U samoj završnici, 22 sekunde pre kraja prvog poluvremena, Silard Janšik je doneo novu prednost Ferencvarošu, koju je u poslednjoj sekundi tog dela igra anulirao Aleksa Ukropina, za 6:6 na poluvremenu.

Isti igrači su bili precizni na početku treće četvrtine, za 7:7, da bi Italijan Luka Damonte pogodio za 8:7 i to je, kako se ispostavilo kasnije, bio početak velike serije gostiju. Početkom četvrte četvrtine Janšik je pogodio za 9:7, dok su sa dva gola sredinom tog perioda Deneš Varga i Marton Vamoš povisili na 11:7. Činilo se da će Ferencvaroš osvojiti sva tri boda i možda su se gosti zbog toga i opustili, ali je Radnički napravio veliki uspeh jer je za tri i po minuta nadoknadio četiri gola, a u završnici se odbranio uz puno sreće i stigao do boda.

Ćuk je bio najefikasniji sa tri gola, dok su Ukropina i Lukić dodali po dva. Kod gostiju je prednjačio Janšik sa četiri, jedan manje je dodao Vamoš, a dva puta se u strelce upisao Varga.

Boris Vapenski Bresa
(Foto: Edoardo Perlotti, AN Brescia)

Pored mečeva između Novog Beograd i Olimpijakosa, odnosno Radničkog i Ferencvaroša, večeras su odigrana još dva duela u grupi A, a do pobeda su stigli splitski Jadran i italijanska Breša.⁣ Jadran je polako uvećavao prednost protiv Dinama iz Tbilisija, u trećoj četvrtini je više puta imao „+7“ i na kraju je slavio 15:13. Efikasan kod gostiju bio je srpski vaterpolista Dušan Vasić sa četiri pogotka.⁣ Mnogo neizvesnije je bilo u Italiji, gde je Breša u samoj završnici slomila otpor Barselonete i pobedila 14:2. Važnu ulogu u pobedi su imali srpski vaterpolisti, pošto je raspucani Boris Vapenski bio najefikasniji sa četiri gola, dok je Đorđe Lazić postigao dva.⁣

Radnički – Ferencvaroš 11:11 (2:2, 4:4, 1:2, 4:3)

RADNIČKI: Dobožanov, Branković, Stanojević, Janković 1, Ćuk 3, Krug, Ukropina 2, Radulović 1, Toholj, Miličić 1, Lukić 2, Vrlić 1, Todorovski.

FERENCVAROŠ: Sakonji, Gabor, Pol, Merkulov 1, Vamoš 3, Ubović, Fekete, Vigvari, Molnar, Varga 2, Janšik 4, Damonte 1, Vogel.