Početna » Nacionalna selekcija » Srbija u finalu Evropskog prvenstva za mlađe juniore!

Srbija u finalu Evropskog prvenstva za mlađe juniore!

Srbija juniori 2004 2021
(Foto: Szokodi László)

Juniorska vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se u finale Evropskog prvenstva na Malti, pošto je u finalu rezultatom 12:10 porazila Mađarsku i u nedelju će igrati za zlato sa boljim iz duela Španija – Grčka!

Selekcija Miloša Korolije odigrala je maestralno u prve tri četvrtine i to je bilo dovoljno za sigurnu pobedu. Mađari su poveli 1:0 u drugom minutu, ali je brzo usledio preokret Srbije i vođstvo od 3:1. U nastavku je Srbija serijom od tri gola stigla i do „+4“, pa je na poluvremenu bilo 6:2.

U istom ritmu Srbija je igrala u nastavku te je posle golova Viktora Uroševića i Aleksandra Kovačevića bilo 9:3. Viktor Urošević i Marko Dimitrijević su održavali „+6“ do kraja trećeg perioda i srpski vaterpolisti su rutinski priveli meč kraju. Mađari su sredinom poslednje četvrtine prišli na 12:8, ali su još dva gola postigli kada je sve već bilo rešeno.

Najefikasniji je bio Kovačević sa četiri gola, dok je Urošević postigao tri, a Zoran Božović dva, a Srbija je igrala u sastavu: Pajković, Jauković, Dimitrijević 1, Mušikić 1, Kojić 1, Gajić, Božović 2, Urošević 3, Kovačević 4, Brešćanski, Stanić, Pavlović, Virijević.

U razigravanju za plasman od 5. do 8. mesta Crna Gora je pobedila Italiju 10:9, dok je Hrvatska bila bolja od Holandije 10:7. Mečevi za plasman od 9. do 16. mesta na programu su subotu. Za deveto mesto boriće se Nemačka i Rusija, za 11. Gruzija i Rumunija, za 13. Ukrajina i Malta, a za 15. Belorusija i Turska.

Holandija i Italija se u nedelju sasataju u borbi za sedmo mesto, Hrvatska i Crna Gora će igrati za peto, a zatim se igraju mečevi za prvo i treće mesto.