Početna » Domaća takmičenja » Valis poveo u baražu protiv Starog Grada

Valis poveo u baražu protiv Starog Grada

Stari Grad Valis
(Foto: Vaterpolo vesti)

Vaterpolisti Valisa pobedili su Stari Grad rezultatom 10:7 u prvom meču baraža za plasman u Super ligu Srbije i u petak na svom bazenu igraju utakmicu sezone.

Stari Grad je poveo na početku utakmice preko Siniše Barbareza, ali je Valis u narednim minutima serijom golova stigao do preokreta i vođstva od 3:1. Razigrao se potom Andreja Šofranac, koji je sa dva gola poravnao na 3:3, a do kraja prve četvrtine obe ekipe su postigle po još jedan gol.

U drugoj četvrtini postignut je samo jedan pogodak, pa je Valis stigao do novog vođstva i sa rezultatom 5:4 se otišlo na odmor. U nastavku meča domaći su bili oslabljeni neigranjem brazilskog centra, Veslija Muniza, koji je u “mrtvom” vremenu zaradio isključenje sa pravom zamene. Treću četvrtinu golovima su otvorili bivši igrači Radničkog, Sergej Lobov i Mikael Metodiev, koji su tako doneli Valisu vođstvo od 7:4. Stari Grad je smanjio na 7:5, a nešto kasnije i na 8:6, koliko je bilo posle tri četvrtine.

Pokušali su domaći vaterpolisti da se potpuno vrate u meč, ali je Valis sredinom poslednje četvrtine sa još dva gola otklonio sve dileme. Do kraja meča domaći su samo smanjili na 10:7 iz peterca i u revanšu, koji se već u petak od 19 sati igra u Valjevu, moraće mnogo bolje kako bi izborili treću utakmicu. Valis je odigrao jako dobru utakmicu, gosti su postigli nekoliko važnih golova sa distance, u završnici su imali malo i sreće i u petak imaju priliku da završe sezonu na najbolji mogući način.

Stari grad – Valis 7:10 (4:4, 0:1, 2:3, 3:2)

Bazen SRC „Milan Gale Muškatirović“ Sudije: Milović i Virijević. Isključenja: Stari grad 8, Valis 13. Peterci: Stari grad 1 (1).

STARI GRAD: Manović, Popović, Šofranac 2, Stanić 1, Šofranac 1, Spasić, Barbarez 1, Gajić, Giri, Sekulić, Đorić, Vasić, Ilić, Muniz. Trener: Peković.

VALIS: Đerković, Mitrović 2, Čavić 1, Lobov 2, Arsenović, Dobrisavljević, Gavrilov, Metodiev 2, Mejić, Kovačević 1, Stanić 2, Ičagić, Milovanović, Milovanović. Trener: Golouskoković.