Početna » Ženski vaterpolo » Ubedljive pobede vaterpolistkinja Palilule i Vojvodine na početku druge faze Prvenstva Srbije

ŽVK Crvena zvezda - ŽVK Vojvodina
(Foto: ŽVK Crvena zvezda)

Vaterpolistkinje Vojvodine i Palilule ostvarile su pobede na početku druge faze Prvenstva Srbije, odnosno grupe za plasman od 1. do 4. mesta. Vojvodina je u derbiju pobedila Crvenu zvezdu rezultatom 17:9 i tako se beogradskom sastavu revanširala za poraz u Beogradu. Palilula nije imala težak zadatak protiv Taša i slavila je rezultatom 28:2.

Novosađanke su počele mnogo bolje, baš kao Zvezda pre mesec i po dana u Beogradu. Početkom druge četvrtine bilo je 5:0 za Vojvodinu, a crveno-bele su prvi gol postigle tek u 10. minutu. Nastavile su Novosađanke da uvećavaju prednost, povele su 7:1 i šest golova prednosti su održavale do kraja prvog poluvremena.

U nastavku je takođe domaća ekipa diktirala ritam utakmice, stigla je do 10 golova prednosti i sve je bilo rešeno. Zvezda je serijom od tri gola smanjila zaostatak, ali je Vojvodina na isti način odgovorila i mirno privela meč kraju.

Najefikasnija je bila Lolita Avdić sa četiri gola, dok su kod Zvezde po dva postigle Hristina Ilić i Andrea Gašić.

U drugoj utakmici u grupi za plasman od 1. do 4. mesta neizvesnosti nije bilo, pošto je Palilula deklasirala Taš 2000 sa 28:2. Posle prve četvrtine bilo je 9:0, na poluvremenu 15:0 i razlika je do kraja samo rasla. Ana Milićević je predvodila Palilulu sa šest golova, a u listu strelaca se upisalo još devet igračica.

Vaterpolistkinje Taša 2000 su takođe pretrpele poraz na startu druge faze takmičenja, pošto su izgubile od Palilule sa ubedljivih 28:2. Jedine golove za Taš 2000 postigle su Jovana Radonjić i Nevena Usejnovski.

U grupi za plasman od 5. do 8. mesta Spartak je sa 14:10 porazio Valis i tako se izdvojio na prvom mestu u toj grupi sa 12 bodova. Senta ima šest i meč manje, u kojem će igrati protiv Vračara, koji, kao i Valis, ima samo jedan bod.