Početna » Evrokupovi » Solnok ubedljiv protiv Zvezde u Beogradu

Solnok ubedljiv protiv Zvezde u Beogradu

Radomir Drašović, Solnok
(Foto: vizilabda-szolnok.hu)

Vaterpolisti Solnoka pobedili su u Beogradu Crvenu zvezdu sa ubedljivih 20:12, u prvom meču polufinala Kupa Evrope, te su na taj način praktično obezbedili plasman u finale, a posle prvog susreta blizu finala je i drugi mađarski predstavnik, OSC, koji je savladao u Budimpešti Vuljagmeni sa 10:7. Revanš mečevi su na programu 10. aprila.

Crveno-beli su samo u prvom poluvremenu koliko-toliko parirali glavnom favoritu za osvajanje trofeja. Loše su domaći igrali u odbrani, što je Solnok iskoristio i poveo 4:1 posle osam minuta igre. Zvezda je uspela da se trgne, smanjil je na 4:2, a kasnije i na 6:4, ali je Solnok boljom igrom u završnici prvog poluvremena obezbedio četiri gola prednosti (10:6). U nastavku Zvezda nije uspevala da priđe i ugrozi prednost ekipe Živka Gocića i razlika je samo rasla. Posle tri četvrtine gosti su vodili sa 16:8, a Zvezda nije uspela ni u poslednjoj četvrtini da ublaži poraz, pošto se igralo uglavnom gol za gol.

Crveno-beli su odigrali izuzetno loše u fazi odbrane, o čemu svedoči i gotovo neverovatan broj primljenih golova za samu završnicu drugog po kvalitetu klupskog takmičenja na Starom kontinentu. Gosti su pucali iz svih pozicija, surovo su koristili igrača više i konstantno uvećavali prednost, koja je na kraju treće četvrtine dostigla i maksimalnih plus osam (16:8).

Najefikasniji u pobedničkom timu je bio Norman Peter Šomolc sa četiri gola, tri je postigao nekadašnji igrač Crvene zvezde, Radomir Drašović, dok su u grupi od pet igrača sa po dva gola bili i Filip Filipović i Duško Pijetlović, još jedan bivši igrač crveno-belih. Kod Crvene zvezde je Veljko Tankosić postigao tri, a Gavril Subotić i Ivan Basara po dva gola.

Crvena zvezda – Solnok 12:20 (1:4, 5:6, 2:6, 4:4)

Bazen SRC „Milan Gale Muškatirović“. Sudije: Stavridis (Grčka), Franulović (Hrvatska). Igrač više: Crvena zvezda 13 (6), Solnok 11 (7). Peterci: Crvena zvezda 1 (1).

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić 3, Trtović, Marković, Subotić 2, Milojević 1, Vićković, Basara 2, Vukićević 1, Šulc 1, Smiljević 1, Radović 1, Aleksić. Trener: Filipović.

SOLNOK: V. Nađ, Anđal 2, Šegalmi 1, Šmolc 4, A. Nađ 1, Pijetlović 2, Janšik, Kovač 2, Konarik 2, Filipović 2, Drašović 3, Teleki 1, Banjai. Trener: Gocić.