Početna » Domaća takmičenja » Radnički je šampion Regionalne lige!

Radnički je šampion Regionalne lige!

Radnički šampion Regionalne lige
(Foto: kvkradnicki.com)

Vaterpolisti Radničkog ostvarili su istorijski uspeh, pošto su u finalu Regionalne lige u Zagrebu pobedili dubrovački Jug rezultatom 14:12! Kragujevčani su najpre u polufinalu pobedili domaću Mladost posle peteraca, a danas su bili bolji i od Juga. Ekipa Uroša Stevanovića vodila je tokom većeg dela meča i zasluženo je stigla do titule šampiona Regionalne lige. Radnički je prvi srpski klub koji je u ovom takmičenju osvojio trofej i na taj način se pridružio dosadašnjim osvajačima, Jugu, Primorju, Jadranu, Mladosti i Pro Reku, koji je u sezoni 2010/2011 igrao i u ovom takmičenju.

Jug je bio favorit pre početka meča, ali se videlo u prethodnom periodu da Dubrovčani nisu na nivou iz prethodnih sezona, pošto su pre nekoliko dana u domaćem prvenstvu izgubli od splitskog Jadrana, a nedavno su u Ligi šampiona pretrpeli jedan od najtežih poraza u istoriji kluba, kada je Pro Reko u Ligi šampiona slavio sa 18:3. Radnički je loše završio prošlu godinu, porazom od Crvene zvezde u finalu Kup, ali je ekipa Uroša Stevanovića kasnije preuzela lidersku poziciju u domaćoj Super ligi, a pre samo nekoliko dana prikazala veoma dobru igru protiv kvalitetnog Solnoka, u četvrtfinalu Kupa Evrope.

Prva četvrtina je donela veliku borbu ali i čak osam golova, po četiri na obe strane. Kragujevčani su četiri puta vodili, a Dubrovčani su stizali prednost. Strelci za tim iz Kragujevca, bili su Aleksa Ukropina, Filip Janković, Nikola Lukić i Marko Radulović, dok su mrežu golmana Lazara Dobožanova sa druge strane pogađali su Hrvoje Benić, Marko Žuvela, Aleksandros Papanastasiju i Loren Fatović. Posle golova u režiji Nebojše Toholja i Filipa Jankovića sa jedne, odnosno Lorena Fatovića i Luke Lončara sa druge strana, meč je bio u egalu – 6:6.

KVK Radnički

U završnici prvog poluvremena, Strahinja Rašović je postigao prelep gol za 7:6, ali je već u sledećem napadu uzvratio Hrvoje Benić. Marko Radulović je materijalizovao igrača više, pa je posle dve deonice, nakon dve odlične odbrane Lazara Dobožanova, Radnički vodio sa 8:7.

Velike borba se vodila i u trećoj četvrtini. Loren Fatović je pogodio za 8:8, Filip Janković za 9:8, a Danil Merkulov za 9:9. Usledio je period igre u kojem su odbrane oba tima bile na granitnom niovu, a golgeterski post je na radost navijača Radničkog, prekinuo Stefan Branković golom za 10:9. Lazar Dobožanov je skinuo zicer iskusnom Ćaviju Garsiji, a Marko Radulović pogodio za 11:9. Delovalo je u tom momentu da Radnički može do velikog podviga na finalnom turniru u Zagrebu.

Trebala je Radničkom dobra odbrana, ali je Jug dobio igrača više, a Hrvoje Benić iskoristio priliku, te smanjio na 10:11. Početkom poslednjeg kvartala, uz dosta sreće, Luka Lončar je uspeo da savlada Dobožanova – 11:11. Sve je krenula iz početka, a do kraja je ostalo nešto više od šest minuta.

Sjajni Marko Radulović je pravim projektilom ponovo doveo Kragujevčane do prednosti – 12:11. Pritisak i to veliki je bio na plećima igrača Juga. Međutim, Danil Merkulov, ruski reprezentativac i bivši igrač Jadrana iz Herceg Novog je doneo izjednačenje.

Jasno je bilo da sledi triler završnica. Prelepim lobom, Miloš Miličić je zatresao mrežu Juga sa 13:12. Jug je dva puta propustio priliku sa igračem više, a Radnički je na dva minuta pre kraja imao priliku da stigne do plus dva, a igračku prednost je materijalizovao Strahinja Rašović – 14:12. Do kraja meča mreže su mirovale, na radost vaterpolista Radničkog i svih ljubitelja vaterpola u Srbiji.

Lazar Dobožanov MVP

Za najboljeg igrača turnira proglašen je golman Radničkog Lazar Dobožanov, koji je u finalu upisao 15 odbrana. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Marko Radulović sa četiri gola, tri je dodao odlični kapiten Janković, a dva Rašović. Na drugoj strani prednjačili su Hrvoje Benić i Loren Fatović sa po tri gola, a dva su dodali Danil Merkulov i Luka Lončar.

U borbi za treće mesto, više motivacije je imala ekipa Jadrana iz Splita koja je pobedila Mladost iz Zagreba sa 11:8. Prevagu su doneli Ivan Domagoj Zović, Zvonimir Butić i Antonio Dužević sa po dva gola. Kod Mladosti, bolji od ostalih bili su Kozmin Radu sa tri, odnosno Luka Bukić i Andro Bušlje sa po dva pogotka.