Početna » Domaća takmičenja » Derbi Radničkog i Novog Beograda u borbi za prvo mesto (19:00)

Derbi Radničkog i Novog Beograda u borbi za prvo mesto (19:00)

Radnički - Novi Beograd
(Foto: instagram.com/dragana.stj.photo)

U odloženoj utakmici 11. kola Super lige Srbije i derbiju za prvo mesto, vaterpolisti Radničkog u sredu od 19 časova, pred kamerama Sport kluba 6, dočekuju prvoplasirani Novi Beograd, koji trenutno ima samo bod više na tabeli. Danas se sastaju i Crvena zvezda i Banjica, ali u tom susretu su crveno-beli veliki favoriti protiv poslednjeplasirane Banjice.

Meč u Kragujevcu će biti treći duel Novog Beograda i Radničkog ove sezone. Beogradski sastav je u prvom delu sezone slavio 11:8 na svom bazenu, dok je u veoma zanimljivom polufinalnom duelu Kupa Srbije Radnički posle velikog preokreta pobedio 13:9, iako je gubio 4:0 u prvoj četvrtini.

– Očekuje nas prava derbi utakmica, kao što su to uostalom bile i prve dve. Naši mečevi su puni energije, tenzije i pravog sportskog naboja i mislim da ćemo ljubiteljima vaterpola i ovoga puta doneti mnogo uzbuđenja i lepih poteza. Ovo je izuzetno bitan meč za nas, jer bismo pobedom izbili na prvo mesto, što nam je i cilj. U prvom duelu smo izgubili, ali smo pravo lice pokazali u Kupu i ako odigramo tako, kao i protiv Šapca pre nedelju dana, siguran sam da ćemo se na kraju radovati – rekao je Strahinja Rašović, golgeter Kragujevčana.

Od polusezone Novi Beograd je jači za levorukog Filipa Gardaševića, pristiglog iz Šapca, koji je trenutno drugi strelac lige, sa 31 golom, iza novog saigrača Draška Gogova koji je neprikosnoven sa 41 pogotkom.

– Novi Beograd u svojim redovima ima nekoliko odličnih igrača, a sigurno je da su dosta dobili i dolaskom Gardaševića. To nas ne treba puno da interesuje, guramo svoju priču, imamo naše ciljeve i učinićemo sve da pobedimo. Nema sumnje da nas očekuje težak duel, ali odigraćemo muški i dati sve od sebe da upišemo važan trijumf – zaključio je Rašović.

 KlubUPNIGRB
Radnički18170112651
Novi Beograd18141312243
Crvena zvezda1813236941
Šabac18131411340
Vojvodina181008-230
Partizan189092227
Zemun185112-5216
Nais183213-8111
Stari Grad181215-1405
Banjica180117-1771

Dodaj komentar

Klikni da ostaviš komentar

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

Baner Zinzino

Proizvodi

Svetsko prvenstvo u Mađarskoj

Grupa A
SelekcijaUPNIGRB
Mađarska3300+226
Crna Gora3201+124
Gruzija3102-12
Brazil3001-330
Grupa B
SelekcijaUPNIGRB
Grčka3210+195
Hrvatska3210+125
Japan3102-182
Nemačka3003-130
Grupa C
SelekcijaUPNIGRB
Španija3300+456
Italija3201+214
Južna Afrika3102-392
Kanada3003-270
Grupa D
SelekcijaUPNIGRB
Srbija3300+246
SAD320104
Australija3102+42
Kazahstan3003-380