Početna » Evrokupovi » Zvezda prošla, Novi Beograd ispao, poznati svi četvrtfinalisti Kupa Evrope

Zvezda prošla, Novi Beograd ispao, poznati svi četvrtfinalisti Kupa Evrope

Veljko Tankosić, VK Crvena zvezda
(Foto: SD Crvena zvezda)

Vaterpolisti Crvene zvezde plasirali su se u četvrtfinale Kupa Evrope, pošto su u dve utakmice bili bolji od francuskog Turkoana. Ekipa Aleksandra Filipovića je u gostima pobedila 12:9, a u revanšu je slavila sa 7:6 i tako se pridružila Radničkom u četvrtfinalu ovog takmičenja. Treći predstavnik Srbije u osmini finala, Novi Beograd, nije uspeo da prođe dalje, pošto je posle 7:7 u Beogradu, grčki Vuljagmeni na svom bazenu slavio sa 9:8.

Poznato je da će pored Zvezde, Radničkog i Vuljagmenija u četvrtfinalu igrati Solnok, OSC, Sabadelj, Dinamo Moskva i Mladost iz Zagreba.

Crvena zvezda je lošije ušla u meč i prvi gol postigla je tek u završnici prvog poluvremena iz peterca, iako je pre toga imala još pet prilika sa igračem više. Francuzi su poveli 1:0 početkom prve četvrtine, a minut pre završetka tog dela igre Vladimir Mišović je odbranio peterac Draženu Kujačiću. Na otvaranju drugog perioda Turkoan je duplirao prednost i tako je ponovo bio u igri za prolaz dalje. Međutim, posle pogotka Tankosića iz peterca, ubrzo je i Gavril Subotić bio precizan, pa je na poluvremenu bilo 2:2.

Seriju je produžio Miloš Vukićević, koji je Zvezdi doneo prvo vođstvo, a u nastavku su crveno-beli održavali gol prednosti preko Tankosića i Dušana Trtovića. Ivan Krizman je bio raspoložen, pa je u završnici treće četvrtine izjednačio na 5:5, ali je Zvezda uspela da trijumfuje na kraju, iako su gosti iz Francuske u poslednjih osam minuta čak pet puta imali igrača više i još dva puta po dva igrača više. Međutim, crveno-beli su bili pribrani u odbrani i sačuvali su svoj gol u većini situacija. Tankosić je bio najefikasniji sa tri gola, koliko je postigao i Krizman na drugoj strani.

Vladimir Vujasinović, Novi Beograd 11. april
(Foto: Jelena Ćalasan, VK Novi Beograd 11. april)

Grčki Vuljagmeni je tokom većeg dela revanš utakmice u Atini imao prednost, a gosti iz Beograda su prvi put početkom četvrte četvrtine stigli do prednost, a nekoliko minuta kasnije su, posle izjednačujućeg gola domaćih, ponovo stigli do vođstva. Međutim, hrvatski vaterpolista Andrija Bašić je sa dva pogotka doneo Vuljagmeniju pobedu i plasman u četvrtfinale.

Pored njega, efikasan je bio i Emanuil Milonakis sa tri pogotka, dok su za goste po dva postigli Draško Gogov, Nika Šušiašvili, Nikola Nikolov i Đorđe Filipović.

Duško Pijetlović, Solnok
(Foto: vizilabda-szolnok.hu)

Vaterpolisti Solnoka pobedili su Primorac rezultatom 17:16 i tako potvrdili plasman u četvrtfinale tog takmičenja, iako je već pre nedelju dana, posle utakmice u Kotoru, bilo jasno da će tim Živka Gocića igrati u narednoj fazi. Tada je Solnok bio mnogo ubedljiviji i slavio je 18:8. Primorac je sada pružio mnogo jači otpor i u prvih deset minuta je pet puta imao minimalno vođstvo, ali je Solnok stizao do izjednačenja. Na poluvremenu je bilo 9:9, a domaći su u nastavku stigli do tri gola prednosti i na kraju su trijumfovali golom prednosti. Najefikasniji su, kao i u prvoj utakmici, bili srpski igrači. Filip Filipović, Duško Pijetlović i Radomir Drašović su, kao i Dori Farkaš, postigli po tri gola, dok je za goste sedmostruki strelac bio Vuk Drašković.

OSC je još jednom bio ubedljiv protiv francuskog Eks An Provansa i posle 22:6 u prvom meču, u Budimpešti je bilo 20:19, za siguran prolaz drugoplasiranog tima Prvenstva Mađarske.

U duelu dve španske ekipe nije bilo neizvesnosti, iako je prvi susret završen nerešenim rezultatom 9:9. U revanšu je Sabadelj igrao mnogo bolje i već na poluvremenu, pri rezultatu 10:3, sve je bilo jasno. Na kraju su gosti slavili 17:6, uz dva gola srpskog igrača, Nemanje Ubovića, dok je na drugoj strani isti učinak imao Dejan Vujović.

Hrvatska Mladost je u Španiji pobedila 11:9, ali Barselona nije bila bez šansi u revanšu. Povela je Mladost 3:0, ali su gosti anulirali tu prednost sredinom drugog perioda. U nastavku je Mladost održavala minimalnu prednost i prošla je dalje.

Moskovski Dinamo je veliki posao napravio u prvom meču u Kazanju, kada je pobedio Sintez 14:12. U revanšu su od početka domaći igrali u dobrom ritmu i na poluvremenu su vodili 5:1, te su bez problema priveli meč kraju.

Crvena zvezda – Turkoan 7:6 (0:1, 2:1, 3:3, 2:1)

Crvena zvezda: Mišović, Tankosić 3, Kasum, Marković, Subotić 1, Milojević 1, Vićković, Šulc, Vukićević 1, Trtović 1, Smiljević, Radović, Aleksić. Trener: Filipović.

Turkoan: Duboi, Avena, Vinkur, Kuple, Grgurević 1, Rošeta, Kanon 1, Romdan, Križman 3, Ranđić, Banićević, Kujačić 1. Trener: Geskuer.

Vuljagmeni – Novi Beograd 9:8 (2:1, 1:2, 3:3,3:2)

Vuljagmeni: Zorzatos, Milonakis 3, Alafrakis, Vlasis, trulos, Guvis, Afrudakis, Kalogeropulos 2, Haliopulos 1, Kurovanis, Lozina 1, Bašić 2, Andreadis. Trener: Elmisan.

Novi Beograd: Rističević, Filipović 2,Tomić, Bursać, Ćuk, Radulović, Gogov 2, Šušiašvili 2, Avramović, Radanović, Nikolov 2, Asanović, Valahović. Trener: Vujasinović