Početna » Evrokupovi » Novi Beograd od “-3” do nerešenog rezultata, Solnok na srpski pogon

Novi Beograd od “-3” do nerešenog rezultata, Solnok na srpski pogon

Danas se igraju prve utakmice osmine finala Kupa Evrope, a tri srpska predstavnika se bore za plasman u četvrtfinale. U prvoj utakmici Novi Beograd je na svom bazenu odigrao nerešeno sa grčkim Vuljagmenijem 7:7, ali srpski tim može da bude zadovoljan tim rezultatom, s obzirom da su Grci šest minuta pre kraja vodili 7:4. Revanš utakmice igraju se šestog marta.

U duelu dve španske ekipe nerešeno su odigrali Mediterani i Sabadelj, a u tom susretu po jedan pogodak su postigli Nemanja Ubović i Dejan Vujović. U ruskom duelu, Dinamo iz Moskve je u Kazanju pobedio Sintez 14:12, dok je Mladost u Barseloni bila bolja od istoimenog tima sa 11:9 i tako napravila lepu prednost pred revanš u Zagrebu.

Za sada je samo izvesno da je Solnok prošao u četvrtfinale, pošto je ekipa Živka Gocića u Kotoru porazila Primorac sa ubedljivih 18:8. Briljirao je srpski trio u tom duelu. Filip Filipović i Radomir Drašović su postigli po četiri, a Duško Pijetlović je dodao tri gola.

Filip Filipović, Radomir Drašović, Duško Pijetloviž i Živko Gocić
(Foto: vlv.hu)

Vuljagmeni je veoma ozbiljno shvatio susret sa Novim Beogradom i nekoliko dana pre duela je sparingovao sa Radničkim. Gosti su u prvoj četvrtini tri puta imali minimalnu prednost, ali su Miloš Ćuk i Nikola Bursać dva puta bili precizni za izjednačenje.

Početkom drugog perioda Vuljagmeni je poveo 4:2, ali je na poluvremenu, posle novog gola Bursaća, bilo 4:3. Po jedan gol na obe strane postignut je i u trećem delu meča, da bi potom Grci golovima iskusnog Hristosa Afrudakisa poveli 7:4. Međutim, Mateja Asanović, Draško Gogov i Nikola Nikolov su vratili Novi Beograd na pravi put i ekipa Vladimira Vujasinovića ima šanse da u revanšu napravi bolji rezultat.

Novi Beograd – Vuljagmeni 7:7 ( 2:3, 1:1, 1:1, 3:2)

NOVI BEOGRAD: Rističević, Filipović, Tomić, Bursać 2, Ćuk 1, Radulović, Gogov 2, Šušiašvili, Avramović, Radanović, Nikolov 1, Asanović 1, Vlahović. Trener: Vujasinović.

VULjAGMENI: Zorzatos, Milonakis, Alafragis, Giuvetis 1, Trulos 2, Guvis, Afrodakis 2, Kalogeropulos 1, Kurovanis, Lozina, Bašić 1, Andreadis. Trener: Koljanin.