Početna » Strane lige » BVSC prekinuo niz Solnoka od 17 pobeda

BVSC prekinuo niz Solnoka od 17 pobeda

Živko Gocić, Vaterpolo klub Solnok
(Foto: facebook.com/szvsc)

Vaterpolisti Solnoka odigrali su nerešeno 8:8 sa BVSC-om, koji je tako prekinuo pobedonosnu seriju ekipe Živka Gocića od 17 pobeda u nizu. Međutim, Gocićev tim je i dalje prvi na tabeli sa 52 boda, dok OSC ima 46 i meč manje, a Ferencvaroš 45 i takođe utakmicu manje.

Ovo je bio peti duel Solnoka i BVSC-a ove sezone, a u gotovo svakom meču je Solnok morao da se pomuči da bi došao do pobede. U grupnoj fazi Kupa Mađarske bilo je 9:7 i 12:11 za Solnok, zatim 11:5 u polufinalu Kupa, a u Prvenstvu 13:12, kada je Danijel Anđal pogodio u poslednjem minutu.

Solnok je poveo posle dva i po minuta igre golom Filipa Filipovića, a dva minut kasnije Radomir Drašović je duplirao prednost. BVSC nije dopustio gostima da se odvoje i u narednim minutima je uspeo da dođe do izjednačenja. Ekipa Živka Gocića je krajem prve i početkom druge četvrtine došla ponovo do „+2“, a golovima Duška Pijetlovića Solnok je sredinom drug perioda vodio i 6:3. Međutim, BVSC je uspeo da priđe na samo gol zaostatka u završnici poluvremena, a sredinom treće četvrtine ponovo je bilo nerešeno (6:6). Solnok je do kraja meča još dva puta imao minimalnu prednost, ali je domaćin dolazio do izjednačenja i u petom meču sa Solnokom ove sezone uspeo je da dođe do boda. Kod gostiju su po dva pogotka postigli Drašović i Pijetlović, dok su na drugoj strani isti učinak imali Mikloš Čapo i Matiaš Paštor.

U drugim duelima, Vašaš je sa ubedljivih 23:6 porazio Pečuj, dok je Ferencvaroš u veoma neizvesnoj utakmici savladao Seged 9:8. OSC je u formi i sa ubedljivih 17:5 je porazio KSI, dok su do pobeda stigli i Senteš, Miškolc, Honved i Eger.