Početna » Nacionalna selekcija » Srpski vaterpolisti na turniru Svetske lige u Debrecinu, danas protiv Španije (14:45)

Srpski vaterpolisti na turniru Svetske lige u Debrecinu, danas protiv Španije (14:45)

Pripreme vaterpolo reprezentacije Srbije
(Foto: Vaterpolo vesti)

Srpski vaterpolisti u sredu su otputovali u Debrecin, gde se od 8. do 10. januara održava kvalifikacioni turnir Svetske lige. Tim Dejana Savića je u sredu trenirao u Mađarskoj, a u petak od 14 sati i 45 minuta, uz direktan prenos na RTS 2, Srbija će igrati protiv Španije. To će biti meč bez rezultatskog značaja, s obzirom da je nedavno FINA donela odluku da se računa rezultat od 10. marta, kada je Španija u Beogradu bila bolja i obezbedila učešće u borbi za plasman od 1. do 4. mesta.

Naša reprezentacija će u subotu u razigravanju za plasman od petog do osmog mesta igrati sa poraženim iz susreta Francusja – Grčka, da bi u nedelju igrala za pet ili sedmo mesto.

Savezni selektor Dejan Savić je u Debrecen poveo sledeće igrače: Gojko Pijetlović (Oradea), Dušan Mandić (Pro Reko), Nikola Dedović (Špandau), Sava Ranđelović (Vašaš), Draško Gogov (Novi Beograd), Duško Pijetlović (Solnok), Nemanja Vico (Triestina), Radomir Drašović (Solnok), Nikola Jakšić (Ferencvaroš), Filip Filipović (Solnok), Andrija Prlainović (Marselj), Viktor Rašović (Nojsi la Sek), Branislav Mitrović (Vašaš), Milan Aleksić (Barseloneta).

U stručnom timu su: selektor Dejan Savić, trener Vladimir Vujasinović, lekar dr Nikola Repac, fizioterapeut Vladimir Radović, stručnjak za kondiciju Radoje Avramović i tim menadzer Goran Čanković.

Najvažnije je da smo se okupili posle dužeg vremena. Turnir u Debrecenu je prilika da vidimo gde smo. Nismo kandidati za visok plasman i odlazak na finalni turnir u Tbilisi ali očekujem da u ovom momentu pokažemo koliko vredimo – rekao je Dejan Savić.

Kvalifikacioni turnir Svetske lige (Debrecin)

Petak

Srbija – Španija (14:45)
Hrvatska – Crna Gora (16:45)
Francuska – Grčka (18:30)
Italija – Mađarska (20:15

Keel kupaće gaće

Dodaj komentar

Klikni da ostaviš komentar

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

Proizvodi

Super liga Srbije

 KlubUPNIGRB
Novi Beograd98107425
Radnički98017724
Crvena zvezda97113822
Šabac96035918
Vojvodina95041115
Partizan9405-1212
Zemun9216-377
Nais9216-407
Stari Grad9018-681
Banjica9018-1021

Prva A liga Srbije

 KlubUPNIGRB
Proleter66003418
Taš64022512
Valis54012012
NBG Vukovi6303159
Valjevo6303-19
Beograd5203-36
Rasina6105-243
Palilula6006-760