Početna » Nacionalna selekcija » Španija ponovo posle peteraca bolja od Srbije

Španija ponovo posle peteraca bolja od Srbije

Vaterpolo reprezentacija Srbije
(Foto: waterpoloserbia.org)

Vaterpolo reprezentacija Srbije poražena je posle peteraca od selekcije Španije ukupnim rezultatom 18:17 (1:1, 3:4, 3:2, 1:1 – 10:9), u prvom meču na turniru Svetske lige u Debrecinu. Za Srbiju ovo bio 400. meč od osamostaljenja, ali nije imao rezultatski značaj, pošto je bilo poznato da će tokom vikenda igrati od petog do osmog mesta.

Bez obzira na to, selektoru Dejanu Saviću i svim igračima znači svako okupljanje i takmičarske utakmice, koje nisu imali od marta prošle godine. Utakmica je bila neizvesna, a na kraju su odlučivali peterci, kao i u nekim prethodnim duelima sa Špancima. Srbija je bolje otvorila meč, vodila je 1:0 i 2:1, da bi potom levoruki golgeteri srpskog tima, Filip Filipović i Dušan Mandić povisli na 4:2. Španci su prekinuli nalet, ali je Mandić sa centarske pozicije još jednom matirao iskusnog Lopez Pineda. Do kraja prvog poluvremena tim Davida Martina je samo smanjio na 5:4.

Srbija je brzala u napadu u drugom poluvremena, što su Španci iskoristili i posle dva dobra napada preuzeli vođstvo (6:5). Sava Ranđelović je sa distance poravnao, Španija je novim golom sa krila došla do nove prednosti, ali je Andrija Prlainović iz peterca bio siguran. Posle polu kontre, Španija je četvrti period otvorila golom za 8:7, da bi potom Ranđelović novim golom izjednačio. Bilo je neizvesno, a Španija je u poslednjem minutu imala veliku priliku da u regularnom delu meča stigne do pobede, pošto je imala dva igrača više. Međutim, Gojko Pijetlović je odbranio, a na drugoj strani je Filipović pokušao da donese pobedu Srbiji.

Filip Filipović, Srbija - Španija
(Foto: FINA)

Penal serija je dugo trajala. Posle pogotka Filipovića, Andrija Prlainović nije zatresao mrežu, da bi potom svi bili sigurni do petog udarca Španaca, kada je Branislav Mitrović odbranio udarac Barosa. Druga serija sa istim izvođačima bila je perfektna, a na početku treće je Lopez Pinedo zamenio mladog golmana i odmah na startu zaustavio udarac Filipovića.

Zanimljivo je da je najefikasniji bio Sava Ranđelović, koji je postigao tri lepa gola. Dva je dodao Mandić, a po jednom su se upisali Dedović, Gogov, Filipović i Prlainović. U subotu u razigravanju za plasman od petog do osmog mesta Srbija igra sa Francuskom, koja je sa 12:3 izgubila od Grčke.

Po završetku utakmice selektor Dejan Savić je konstatovao da je najbolja stvar što se ekipa posle deset meseci ponovo našla u jednoj utakmici:

Španci su igrali bez centara. Bila je to prava prijateljska trening utakmica u kojoj smo imali šta da probamo, da vidimo gde smo. U odbrani je bilo oscilacija a u napadu nisam zadovoljan aktivnošću sa igračem više. Ostaju nam dve utakmice koje ćemo takođe da iskoristio za probanje nekih stvari i uigravanje.

Dušan Mandić je čestitao Španiji na pobedi:

Poklonili smo im neke golove. Malo mi je utakmica bila čudna, suđenje na koje nismo navikli ni Španci ni mi. Odbrana je u jednom delu bila dobra i to me raduje. Ostale su još dve utakmice i treba da ih iskoristimo na pravi način.

Srbija – Španija 17:18 (1:1, 4:3, 2:3, 1:1 – 9:10)

Bazen u Debrecinu. Sudije: Garsija i Horvat. Igrač više: Srbija 13 (4), Španija 13 (5). Dva igrača više: Španija 1 (0). Peterci: Srbija 1 (1), Španija 1 (0).

SRBIJA: G. Pijetlović, Mandić 2, Dedović 1, Ranđelović 3, Gogov 1, D. Pijetlović, Vico, Drašović, Jakšić, Filipović 1, Prlainović 1, Rašović, Mitrović.

ŠPANIJA: Lopez Pinedo, Munariz 2, Granados 1, Famera 1, Sanahuja 2, Larumbe , Baroso, Fernadez, Kabanas, Perone 1, Malarač 1, Bustos, Agire.

Peterci: Filipović , Dedović, Gogov i Jakšić 2, Prlainović 1 – Munariz 3, Granados , Sanahuja, Larumbe 2, Baroso 1.

Keel kupaće gaće

Dodaj komentar

Klikni da ostaviš komentar

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

Proizvodi

Super liga Srbije

 KlubUPNIGRB
Novi Beograd98107425
Radnički98017724
Crvena zvezda97113822
Šabac96035918
Vojvodina95041115
Partizan9405-1212
Zemun9216-377
Nais9216-407
Stari Grad9018-681
Banjica9018-1021

Prva A liga Srbije

 KlubUPNIGRB
Proleter66003418
Taš64022512
Valis54012012
NBG Vukovi6303159
Valjevo6303-19
Beograd5203-36
Rasina6105-243
Palilula6006-760