Početna » Domaća takmičenja » Crvena zvezda posle peteraca pobedila Radnički i osvojila Kup Srbije

Crvena zvezda posle peteraca pobedila Radnički i osvojila Kup Srbije

VK Crvena zvezda - Kup Srbije 2020
(Foto: instagram.com/dragana.stj.photo)

Vaterpolisti Crvene zvezde pobedili su u finalu Kupa Srbije Radnički iz Kragujevca posle peteraca 13:12 i tako osvojili treći Kup u klupskoj istoriji, a prvi trofej još od 2014. godine. Crveno-beli su, predvođeni Aleksandrom Filipovićem na klupi i borbenim kapitenom Milošem Vukićevićem u bazenu, igrali odlično i nema sumnje da nas u nastavku sezone očekuje još mnogo zanimljivih duela i neizvesna borba za titulu šampiona Srbije.

Kragujevčani, koji su pre nešto više od mesec dana pobedili Zvezdu 16:5, sada su poveli 2:0 posle 90 sekundi igre, ali su Vukićević i Dušan Marković izjednačili. Najefikasniji vaterpolista na današnjem meču, Aleksa Ukropina, doneo je novo vođstvo Radničkom pred kraj prvog perioda i taj rezultat je bio aktuelan do kraja prvog poluvremena. Crvena zvezda je preuzela inicijativu u drugoj četvrtini i konstantno je pretila. Lazar Dobožanov je bio na visini zadatka, a često su igrači Zvezde pogađali okvir gola. Crveno-beli su bili angažovani i u odbrani, a mladi Vladimir Mišović je odlično branio.

Miloš Vukićević, VK Crvena zvezda, Kup Srbije

Posle pet golova u prve dve četvrtine, mreže su se mnogo češće tresle u nastavku. Iskusni Vukićević, koji je na obe strane bazena bio silno motivisan, iskoristio je asistenciju sa krila i poravnao na 3:3, da bi Lazar Vićković lepim lob udarcem doneo prvu prednost Zvezdi. Odmah je Filip Janković izjednačio, a slično je bilo u narednim minutima. Centar crveno-belih, Darko Stojanović, iznudio je isključenje, a Ivan Basara je bio precizan. Na drugoj strani je raspoloženi Ukropina dva puta pronašao put do mreže, ali je Zvezda preko Petra Kasuma, uz malo sreće, stigla do 6:6. Veljko Tankosić je posle odličnog uplivavanja iznudio peterac, koji je u gol pretvorio Kristian Šulc. Na početku četvrte četvrtine, Basara je svojim drugim golom doneo Zvezdi maksimalnih “+2” (8:6). Međutim, Ukropina nije dopustio Zvezdi da zadrži tu prednost, pa je smanjio na 8:7, da bi minut i po pre kraja Stefan Branković sa krila matirao Mišovića, za 8:8 u regularnom delu meča.

Uroš Stevanović, KVK Radnički

Usledili su peterci, a Marko Radulović nije imao sreće na početku. Promašio je prvi penal u seriji, odnosno pogodio je prečku. Svi šuteri nakon njega bili su sigurni, a Crvenoj zvezdi je trofej doneo Veljko Tankosić.

Filipoviću je ovo prva sezona u kojoj od početka predvodi Crvenu zvezdu i posle utakmice nije mogao da sakrije emocije. Uskočio je u bazenu i zahvalio se porodici, koja ja mu je bila velika podrška:

Imali smo dva gola razlike, ali su oni uspeli to da stignu. Čestitao bih svojoj ekipi na fantastičnoj borbi i Radničkom, koji ima odličnu ekipu, na dobroj utakmici. Vratili su se iskusniji igrači, reprezentativci u Srbiju i to čini ovu ligu izuzetno kvalitetnom.

Nekadašnji golgeter Crvene zvezde, Strahinja Rašović, danas nije uspeo da zatrese mrežu, a posle utakmice je rekao:

Čestitam Zvezdi na osvojenom Kupu, zasluženo su nas pobedili. Mi nismo igrali kao u drugim mečevima od početka sezone i juče protiv Novog Beograda. To je finale, to je sport, nekada se izgubi, jer u ovakvim utakmicama nemate pravo na loš dan, kao što smo ga mi danas imali.

Crvena zvezda – Radnički 13:12 (2:3, 0:0, 5:3, 1:2 -5:4)

Bazen „25.maj Milan Gale Muškatirović“. Sudije: Raković i Golijanin. Igrač više: Crvena zvezda 11 (3), Radnički 8 (2). Peterci: Crvena zvezda 1 (1), Radnički 1 (1).

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić, Kasum 1, Marković 1, Subotić, Milojević, Vićković 1, Basara 2, Vukićević 2, Šulc 1, Stojanović, Trtović, Aleksić, Smiljević. Trener: Filipović.

RADNIČKI: Dobožanov, Rašović, Stanojević 1, Janković 1, Toholj, Krug, Ukropina 4, Branković 1, Pljevančić, Miličić, Lukić 1, Panić, Todorovski, Radulović. Trener: Stevanović.

Peterci: Vukićević, Basara, Subotić, Šulc i Tankosić za Crvenu zvezdu, Rašović, Lukić, Ukropina, Janković za Radnički.