Početna » Domaća takmičenja » Novi Beograd duplo bolji od Partizana, Ćuk ponovo u bazenu

Novi Beograd duplo bolji od Partizana, Ćuk ponovo u bazenu

U odloženoj utakmici osmog kola Super lige Srbije, vaterpolisti Novog Beograda pobedili su Partizan sa ubedljivih 16:8 i tako se vratili na prvo mesto na tabeli, sa bodom više od Radničkog iz Kragujevca. Sada je kompletirano svih osam kola Super lige, a do kraja godine nas očekuje još jedno, kao i finalni turnir Kupa Srbije, na kojem će učestvovati i Partizan i Novi Beograd. Ova utakmica je bila značajna za ekipu Vladimira Vujasinovića, pošto se u tim, pred važne mečeve, vratio reprezentativac Miloš Ćuk, koji nije igrao mesec i po dana.

Gosti su na Novom Beogradu poveli posle lepog loba Andreja Baraća u prvom minutu, ali su domaći u nastavku preuzeli kontrolu nad utakmicom i golovima Nikole Nikolova, Petra Tomića i Nikole Bursaća preokrenuli na 3:1. U drugom periodu je Novi Beograd kvalitetom i iskustvom slomio otpor Partizana. Posle gola Draška Gogova iz peterca, Partizan je smanjio na 4:2 preko Nikole Bućana, zatim je usledila serija od tri pogotka domaćih za sigurno vođstvo od 7:2. Strelci su bili Tomić, Marko Avramović i Ćuk. U poslednjim sekundama prvog poluvremena tim Miloša Korolije smanjio je na 7:3.

Treću četvrtinu Novi Beograd je ponovo dobio sa 3:1, golovima Gogova, Mateje Asanovića i Ćuka, dok je za Partizan strelac ponovo bio Bućan. U poslednjih osam minuta odbrane su popustile i postignuto je ukupno 10 golova. Novi Beograd je prvoj polovini ovog perioda postigao tri gola preko Šušiašvilija, Mitrovića i Bursaća. Do kraja se igralo gol za gol. Strelci za Partizan bili su Bućan, Barać dva puta i Dimitrijević, a za Novi Beograd Ćuk, Martinović i Tomić za konačnih 16:8.

Najefikasniji kod pobednika bio je Ćuk sa tri gola, dok je Barać za crno-bele takođe postigao tri pogotka.

Vaterpolo Super liga Srbije – Osmo kolo

Novi Beograd – Partizan 16:8 (3:1, 4:2, 3:1, 6:4)

Bazen „Vlaho Bata Orlić 11.april“. Sudije: Raković-Krstonošić, Putniković. Isključenja: Novi Beograd 9 (3), Partizan 8 (4). Peterci: Novi Beograd 3 (2), Partizan 1 (1).

NOVI BEOGRAD : Rističević, Petrovski, Tomić 3, Bursać 2, Ćuk 3, Radulović, Gogov 2, Šušiašvili 1, Avramović 1, Mitrović 1, Nikolov 1, Asanović 1, Vlahović, Martinović 1. Trener: Vujasinović.

PARTIZAN: Bulajić, Živojinović, Barać 3, Nešić, Sofild, Gak, Dimitrijević 2, Šofanac, Božović, Radić, Andrin, Bućan 2, Belopavlović, Timotijević 1. Trener: Korolija.