Početna » Strane lige » Solnok slavio u Budimpešti i revanširao se Ferencvarošu

Solnok slavio u Budimpešti i revanširao se Ferencvarošu

Nikola Jakšić i Filip Filipović
(Foto: vlv.hu)

Vaterpolisti Solnoka ostvarili su veliku pobedu u derbiju 14. kola Prvenstva Mađarske, pošto su u gostima pobedili aktuelnog šampiona te zemlje, Ferencvaroš, rezultatom 15:14 i tako mu naneli prvi poraz u domaćem prvenstvu još od 20. marta 2019. godine, kada je bolji bio OSC.

Ekipa Živka Gocića se tako na neki način revanširala Ferencvarošu za poraz u finalu Kupa, ali ove dve ekipe sigurno tek očekuju važni dueli u završnici sezone. Solnok je sada prvi na tabeli sa svih 14 pobeda, dok Ferencvaroš ima pobedu manje. U Šampionatu Mađarske nema još puno utakmica da se nadoknadi, a upravo su Solnok i Ferencvaroš odigrali svih 14 mečeva, dok su ostali timovi odigrali po 12 ili 13 utakmica, a izuetak je Senteš sa 11 utakmica.

Solnok je bio oslabljen neigranjem Duška Pijetlovića, ali je i pored toga tokom većeg dela utakmice vodio. U prvom periodu je najefikasniji igrač na utakmici, Adam Nađ, doneo prednost gostima, a kasnije su Danijel Anđal i David Janšik povisili na 3:1. Smanjio je kapiten Ferencvaroša, Deneš Varga, da bi potom Gergo Kovač vratio “+2”.

Deneš Varga

Domaći su preko Tamaša Sedlmajera i Janisa Funtulisa poravnali, ali je Solnok uspeo da uzvrati na isti način, te je golovima Filipa Filipovića i Adama Nađa došao do vođstva od 7:4. Međutim, Ferencvaroš je do kraja prvog poluvremena preko Varge i Sedlmajera stigao na samo gol zaostatka (6:7).

Ferencvaroš je seriju nastavio i u nastavku utakmice, pa je preko Vendela Vivgarija prvi put došao do prednosti na utakmici, a kanadski centar Nikolas Konstantin-Bikari je povisio na 9:7. Brzo se Solnok vratio sa dva gola na 9:9, potom su Nikola Jakšić i Filipović bili precizni za 10:9, odnosno 10:10, a u poslednju četvrtinu se ušlo sa rezultatom 11:11.

Bilo je neizvesno do samog kraja, pošto su se ekipe smenjivale u vođstvu. Vodio je Solnok 12:11, potom domaći 13:12 i 14:13 tri minuta pre kraja. Nađ je poravnao na 14:14, a ubrzo je Žombor Šegalmi postavio, ipostaviće se, konačnih 15:14.

Osvojili smo tri važna boda. Uvek je veoma teško igrati protiv Ferenvaroša i to je sada bio slučaju, pogotovo jer nismo mogli da računamo na Duška Pijetlovića, dok je Akoš Konarik zbog blage povrede manje igrao. Ovo je rezultat veoma teškog i ozbiljnog timskog rada. Svi igrači su dali koliko su mogli i bili smo za dlaku bolji od Ferencvaroša – rekao je Gocić, koji je dobio crveni karton, prvi u trenerskoj karijeri.

Ferencvaroš – Solnok 14:15 (2:4, 4:3, 5:4, 3:4)

Ferencvaroš (strelci): Varga 3, Funtulis 3, Sedlmajer 2, Vivgari 2, Konstantin-Bikari 2, Jakšić 2.

Solnok (strelci): A. Nađi 5, Filipović 4, Janšik 2, Šegalmi 2, Anđal 1, Kovač 1.