Početna » Domaća takmičenja » Partizan briljirao u četvrtoj četvrtini i pobedio Zemun

Partizan briljirao u četvrtoj četvrtini i pobedio Zemun

Vaterpolo klub Partizan 2020/2021

U odloženoj utakmici trećeg kola Super lige Srbije, koja je trebala da bude odigrana još 10. oktobra, vaterpolisti Partizana pobedili su u gostima Zemun rezultatom 10:6. Ključna je bila četvrta četvrtina, u koju su crno-beli ušli sa golom zaostatka (5:4), a potom su postigli šest golova u nizu, preokrenuli na 10:5 i na kraju došli do druge pobede u Super ligi. Zemunci su dobro počeli meč, vodili su 3:1, kontrolisali su rezultat do već pomenute četvrte četvrtine, ali su u poslednjih osam minuta izgubili ritam.

Vaterpolisti Miloša Korolije imaju još dve utakmice da nadoknade, a tu ih očekuju mnogo teži rivali, najpre Šabac, a potom i Radnički.

Zemun – Partizan 6:10 (3:1, 1:2, 1:1, 1:6)

Bazen “Vlaho Bata Orlić”. Sudije: Anđelić i Beljin. Isključenja: Zemun 8, Partizan 8. Peterci: Zemun 1 (1)

ZEMUN: Novaković, Relić, Jović 1, Vasiljević, Andrejević, Ljubenović, Mitrović 2, Mihailović, Jovanović, Popović 2, Đurić, Vukazić 1, Sretković, Puača. Trener: Vukotić.

PARTIZAN: Bulajić, A. Šofranac, Barać 1, Nešić, Radić 2, Jakšić 2, Gak, Mitrović 2, Božović 1, Cvetković, Andrin 1, Bućan 1, Glušac, Živojinović. Trener: Korolija