Početna » Domaća takmičenja » Mišović briljirao, Tankosić i Ćuk efikasni, Zvezda i Novi Beograd podelili bodove

Vladimir Mišović
(Foto: Žurnal)

U derbiju trećeg kola Super lige, vaterpolisti Crvene zvezde i Novog Beograda odigrali su nerešeno 11:11 na bazenu SRC „Milan Gale Muškatirović“. Upravo ove dve ekipe dele prvo mesto posle tri odigrana kola, sa po sedam osvojenih bodova. U sastavu večeras nisu bili Endrju Mejvis i Ivan Basara, odnosno na drugoj strani Marko Avramović, koji je, nezvanično, takođe bio pozitivan na korona virus.

Novi Beograd je bolje počeo meč na Dorćolu i poveo je 3:1. Zvezda je do kraja poluvremena preokrenula, a u nastavku je imala i tri gola razlike. Međutim, Novi Beograd je tri minuta pre kraja preko Draška Gogova izjednačio na 11:11, a gosti su do kraja imali još nekoliko sjajnih prilika ali je na golu Zvezde briljirao mladi Vladimir Mišović, koji je pre mesec dana proslavio 19. rođendan. Mišović je u ovom susretu zaustavio i dva peterca, a najefikasniji kod domaćih bili su Veljko Tankosić sa četiri, odnosno Kristian Šulc sa tri pogotka, dok je na drugoj strani četvorostruki strelac bio Miloš Ćuk.

Ovo je samo jedan od derbija koje smo mogli da gledamo u Super ligi Srbije u prva tri kola. Sve je počelo duelom u Šapcu, gde je domaćin poveo 5:0 protiv Radničkog, a Kragujevčani su na kraju slavili 14:13. U drugom kolu Novi Beograd je ugostio Radnički i slavio je 11:8, a večeras su snage odmerili i Crvena zvezda i Novi Beograd. Nema sumnje da nas u nastavku očekuje još mnogo zanimljivih duela i neizvesna borba za titulu šampiona države.

VK Novi Beograd 11. April

Posle tri i po minuta Novi Beograd je uz dosta sreće poveo 1:0, ali su već u narednom napadu gosti loše preuzimali u odbrani, Petar Kasum je ostao potpuno sam ispred Dimitrija Rističevića i nije mu bilo teško da poravna. U poslednja dva minuta gosti su postigli još dva pogotka. Najpre je precizan bio Miloš Ćuk, a nešto kasnije je sa iste pozicije šutirao i pogodio Draško Gogov, za vođstvo gostiju od 3:1.

Zvezda je bolje otvorila drugu četvrtinu. Prvo je Tankosić smanjio, da bi posle jedne polu kontre Gavril Subotić poravnao na 3:3, a sredinom tog perioda Miloš Vukićević, kapiten Zvezde, propustio je priliku iz peterca da donese svom timu prvo vođstvo. Ipak, minut kasnije domaći su preko Kristiana Šulca poveli 4:3. Seriju Zvezde od 3:0 prekinuo je Aleksandar Radanović, ali je na drugoj strani lepom šraubom Marko Radović vratio prednost domaćima. Lepa akcija je Novom Beogradu donela novo izjednačenje, ali je u poslednjim sekundama prvog poluvremena Tankosić vratio Zvezdi vođstvo i crveno-beli su na odmor otišli sa vođstvom od 6:5.

VK Crvena zvezda 2020 2021
(Foto: Starsport)

Odmah na početku drugog perioda dosuđena su još dva peterca. Mišović je zaustavio udarac Novog Beograda, dok je odmah na drugoj strani Šulc bio precizan za 7:5. Posle još jedne neiskorišćene šanse gostiju, Gavril Subotić je maestralnim golom sa sedam metara doneo maksimalnu prednost svom timu – 8:5. Brzo se Novi Beograd vratio na dva gola zaostatka, pošto je bio precizan u napadu sa igračem više, ali je Ćuk propustio priliku da iz peterca dodatno smanji prednost Zvezde, a Mišović je još jednom odlično reagovao. Ipak, srpski reprezentativac je samo malo kasnije uspeo da zatrese mrežu i Novi Beograd je prišao na 8:7.

Nalet ekipe Vladimira Vujasinovića prekinuo je Tankosić novim golom, ali je Ćuk minut pre kraja trećeg perioda svojim četvrtim golom smanjio 9:8, ali se rezultat brzo promenio, pošto je Šulc iskoristio treći peterac za Zvezdu i povisio na 10:8 pred početak odlučujućeg perioda. Posle dva minuta igre, Vasilije Martinović je sa krila bio precizan, a ubrzo je posle jedne ukradene lopte Subotić asistirao Tankosiću, koji je odlično isplivao kontru i vratio crveno-belima dva gola prednosti. Razigrao se potom Gogov, koji je sa dva gola postavio konačnih 11:11, a do kraja meča je mladi golman crveno-belih zaustavip nekoliko odličnih prilika.

Crvena zvezda – Novi Beograd 11:11 (1:3, 5:2, 4:3, 1:3)

Bazen: SRC „Milan Gale Muškatirović“. Sudije: Raković i Golijanin. Igrač više: Crvena zvezda 7 (1), Novi Beograd 7 (2). Peterci: Crvena zvezda 4 (2), Novi Beograd 2 (0).

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić 4, Kasum 1, Marković, Subotić 2, Milojević, Vićković, Trtović, Vukićević, Šulc 3, Stojanović, Radović 1, Aleksić, Smiljković. Trener: Filipović.

NOVI BEOGRAD: Rističević, Filipović 2, Tomić, Bursać, Ćuk 4, Radulović, Gogov 3, Bašica, Radanović 1, Nikolov, Mitrović, Vlahović, Martinović 1. Trener: Vujasinović.