Početna » Strane lige » Solnok, OSC, Ferencvaroš i Vašaš sigurni u Kupu Mađarske

Solnok, OSC, Ferencvaroš i Vašaš sigurni u Kupu Mađarske

Sava Ranđelović Vašaš
(Foto: www.vasassc.hu/)

U nedelju je završen prvi turnir Kupa Mađarske.

Vaterpolisti Ferencvaroša, Solnoka, Vašaša i OSC-a su ostvarili maksimalan učinak u svojim grupama i narednog vikenda će imati nove rivale. OSC je u sva tri meča bio ubedljiv, najpre protiv Debrecina 14:4, a potom i Segeda (17:4) i Senteša (15:6). U grupi B Solnok se u subotu mučio sa BVSC-om (9:7), ali je u nedelju bio ubedljiv protiv Ujpešta (17:9) i domaćeg Kapošvara (22:4). Na ovom turniru za Solnok je debitovao Filip Filipović, koji je u tri meča postigao sedam golova, a efikasni su u ekipi Živka Gocića bili i Duško Pijetlović i Radomir Drašović sa po pet pogodaka.

Aktuelni šampion Mađarske, koji brani i trofej u Kupu, Ferencvaroš, deklasirao je Pečuj (25:5), KSI (22:7) i Miškolc (17:4). Raspoložen je bio Nikola Jakšić sa pet golova, a pogodak više postigao je vaterpolista Pečuja, Zlatko Rakonjac.

Vašaš je trijumfovao na turniru u Tatabanji, gde je redom pobeđivao Honved 9:7, Tatabanju 15:3 i Eger 14:4, uz četiri pogotka Save Ranđelovića, dok je na golu bio Branislav Mitrović.

Naredni turniri igraju se od 31. jula do 2. avgusta, a s obzirom na plasman, poznati su sastavi nove četiri grupe. U prvoj će igrati OSC, BVSC, Pečuj i Tatabanja, u drugoj Solnok, Senteš, Eger i KSI, u trećoj Ferencvaroš, Honved, Ujpešt i Debrecin, a u četvrtoj Vašaš, Miškolc, Seged i Kapošvar.

Vaterpolo Kup Mađarske 2020 – Prvi turnir

Grupa A (Seged)

Debrecin – OSC 4:14 (2:3, 0:2, 1:6, 1:3)
Senteš – Seged 14:9 (4:2, 3:2, 0:3, 7:2)

Senteš – Debrecin 10:9 (3:2, 2:1, 1:3, 4:3)
Seged – OSC 4:17 (1:3, 1:5, 2:4, 0:5)

Debrecin – Seged 5:9 (1:1, 1:3, 1:4, 2:1)
OSC – Senteš 15:6 (6:1, 5:1, 2:1, 2:3)

Plasman: OSC 9, Senteš 6, Seged 3, Debrecin bez bodova.

Grupa B (Kapošvar)

BVSC – Solnok 7:9 (3:2,1:2, 2:0, 1:5) – Filipović 3, Pijetlović 1
Kapošvar – Ujpešt 10:13 (2:3, 3:3, 5:5, 0:2)

Kapošvar – BVSC 14:14 (4:2, 4:3, 4:4, 2:5)
Ujpešt – Solnok 9:17 (2:4, 1:6, 3:5, 3:2) – Drašović 3, Filipović 3

BVSC – Ujpešt 12:9 (4:1, 1:2, 3:4, 4:2)
Solnok – Kapošvar 22:4 (6:2, 7:1, 3:0, 6:1) – Pijetlović 4, Drašović 2, Filipović 1

Plasman: Solnok 9, BVSC 4, Ujpešt 3, Kapošvar 1.

Grupa C (Budimpešta)

Ferencvaroš – Pečuj 25:5 (5:2, 6:1, 6:1, 8:1) – Jakšić 3 – Rakonjac 2
KSI – Miškolc 9:16 (0:2, 3:6, 4:4, 2:4)

KSI – Ferencvaroš 7:22 (2:6, 1:5, 2:4, 2:7) – Jakšić 2
Miškolc – Pečuj 13:13 (5:4, 2:5, 3:3, 3:1) – Rakonjac 2

Pečuj – KSI 10:9 (3:0, 3:5, 3:2, 1:2) – Rakonjac 2
Ferencvaroš – Miškolc 17:4 (5:1, 4:0, 4:1, 4:2)

Plasman: Ferencvaroš 9, Miškolc 4, Pečuj 4, KSI bez bodova.

Grupa D (Tatabanja)

Eger – Tatabanja 16:9 (6:2, 3:2, 4:2, 3:3)
Vašaš – Honved 9:6 (1:0, 3:3, 5:1, 0:2) – Ranđelović 1

Honved – Eger 15:14 (5:4, 4:3, 2:4, 4:3)
Tatabanja – Vašaš 3:15 (0:5, 1:4, 1:3, 1:3) – Ranđelović 1

Vašaš – Eger 14:4 (3:0, 3:1, 5:1, 3:2) – Ranđelović 2
Honved – Tatabanja 20:3 (3:0, 6:1, 6:0, 5:2)

Plasman: Vašaš 9, Honved 6, Eger 3, Tatabanja bez bodova.

Keel kupaće gaće

Dodaj komentar

Klikni da ostaviš komentar

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

Proizvodi

Olimpijske igre

Grupa A
SelekcijaUPNIGRB
Italija4310287
Grčka4310257
Mađarska4301296
SAD4202154
Japan4004-160
Južna Afrika4004-810
Grupa B
SelekcijaUPNIGRB
Španija4400268
Hrvatska4301206
Srbija4202174
Crna Gora420254
Australija4103-192
Kazahstan4004-490