Početna » Nacionalna selekcija » Savić: Imamo mnogo motiva, analizirali smo igru iz Zagreba

Savić: Imamo mnogo motiva, analizirali smo igru iz Zagreba

Dejan Savić, Srbija - Grčka, Vaterpolo Svetsko prvenstvo
(Foto: VSS/UNIQA)

Selektor Srbije, Dejan Savić, razmišlja o finalnom turniru Svetske lige.

Za nešto manje od mesec dana, tačnije od 18. do 23. juna, na otvorenom bazenu SRC “Tašmajdan” biće održan finalni turnir Svetske lige, a pobednik tog takmičenja ostvariće direktan plasman na Olimpijske igre u Tokiju. U razgovoru za B92, Savić je rekao da je to izuzetno bitno takmičenja i da olimpijski šampioni imaju mnogo motiva.

Ovogodišnja Svetska liga je specifična, posle mnogo godina se održava u Beogradu, igra se po novim pravilima i izuzetno je bitno takmičenje, ne samo zbog medalje, već i zbog toga što prvo mesto vodi na OI. Imamo mnogo motiva, cilj je da se što pre kvalifikujemo na OI – rekao je Savić za B92.

On je istakao da će pripreme za takmičenje početi 11. juna u Beogradu i da će u tome učestvovati i reprezentacija Australije.

Evropa kup je zaboravljena tema, analiza je pokazala mnoge negativnosti, posledice smo videli, došli smo i do uzroka. Na neki način možemo da kažemo da samo takmičenje nije bili bitno jer smo se već plasirali na Svetsku ligu kao domaći, ali je važno da su se pokazale negativnosti koje moramo da ispravimo. To je najbolja stvar koja se dogodila, negativnosti su bitne jer su izašle tada na videli, sada imamo dovoljno vremena da ih ispravimo – dodao je Savić.

Trofejni selektor i bivši trener crveno-belih, istakao je da Šabac ima veće šanse da osvoji titulu prvaka Srbije u odnosu na Crvenu zvezdu, jer ima jednu utakmicu više na domaćem terenu.

Keel kupaće gaće

Dodaj komentar

Klikni da ostaviš komentar

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

Proizvodi

Super liga Srbije

 KlubUPNIGRB
Novi Beograd98107425
Radnički98017724
Crvena zvezda97113822
Šabac96035918
Vojvodina95041115
Partizan9405-1212
Zemun9216-377
Nais9216-407
Stari Grad9018-681
Banjica9018-1021

Prva A liga Srbije

 KlubUPNIGRB
Proleter66003418
Taš64022512
Valis54012012
NBG Vukovi6303159
Valjevo6303-19
Beograd5203-36
Rasina6105-243
Palilula6006-760