Breša, Sport Menadžment i Ferencvaroš blizu plasmana u Ligu šampiona

Slobodan Nikić, Ferencvaroš - Solnok

(Foto: fradi.hu)

U subotu su odigrane prve utakmice treće runde kvalifikacija za Ligu šampiona.

Vaterpolisti Breše, Sport Menadžmenta, Ferencvaroša i splitskog Jadrana slavili su u prvim mečevima plej-of runde kvalifikacija za Ligu šampiona, ali se čini da će u revanšu biti zanimljivo samo u Herceg Novom, gde se sastaju dve ekipe iz Regionalne lige. Italijanska Breša je pobedila Terasu 8:4 na svom bazenu, Ferencvaroš je u Budimpešti bio bolji od Vuljagmenija sa 10:4, a istim rezultatom Sport Menadžment je u gostima savladao Strazbur.

Revanš susreti na programu su 10. oktobra, a nedelju dana kasnije počinje i grupna faza Lige šampiona.

Najzanimljivije je bilo u Splitu, gde je domaći Jadran bio bolji od istoimenog kluba iz Herceg Novog sa 11:9. Poveli su Novljani 3:1, ali su domaći odgovorili serijom 6:2 i na poluvreme su otišli sa 7:5. Splićani su nastavili sa dobrom igrom i u trećem delu meča, kada su poveli 9:5. Međutim, Jadran je uspeo da stigne do „-2“ i tako zadrži šanse da na svom bazenu izbori plasman u grupnu fazu Lige šampiona. Marin Delić je predvodio pobednika sa četiri gola, a pogodak manje kod gostiju je postigao Đuro Radović.

Španska Terasa je odlično parirala Breši u Italiji. Gosti su dva puta imali minimalnu prednost, ali se na poluvreme otišlo sa rezultatom 3:3. Breša je u trećoj četvrtini stekla ključnu prednost, kada je povela 6:3, a u poslednjih osam minuta je stigla i do četiri gola razlike.

Mađarski šampion, Ferencvaroš, poveo je 5:1 u drugoj četvrtini i do kraja je održavao veliku razliku. Slobodan Nikić je postigao dva gola, jednom se u strelce upisao Stefan Mitrović.

Sport Menadžment je u Francuskoj još bolje počeo i sredinom drugog perioda bilo je 5:0. U nastavku su Italijani rutinski održavali šest golova prednosti i praktično su obezbedili grupnu fazu, te će verovatno Mađarska i Italija imati po tri ekipe u grupnoj fazi, a možda će im se pridružiti i Hrvatska.