Valjevo bolje od Zemuna

Ivan Rackov, Vaterpolo klub Valjevo Gorenje

(Foto: facebook.com/ValjevoGorenje/)

U poslednjoj utakmici šestog kola Super lige Srbije, Valjevo Gorenje je u gostima savladalo Zemun sa 13:10.

Duel dve ekipe koja su do ovog kola bile na začelju tabele obeležila je egal igra u većem delu susreta. Gosti su posle prve četvrtine vodili 4:3, a na poluvreme se otišlo sa 7:7. U nastavku je Valjevo bilo nešto bolje i u poslednjih osam minuta je obezbedilo trijumf. Ekipa koju vodi Jovan Serafimović sa nova tri boda je stigla do pete pozicije na tabeli. Radnički i Nais posle remija u Kragujevcu imaju po četiri, a Zemun je još uvek bez bodova.

Ivan Rackov je kod pobednika bio najefikasniji sa tri gola, dok su Nikola Radulović, Marko Matović i Luka Bosić dodali po dva. Kod domaćih su po dva puta mrežu zatresli Gigović, Bursać, Maksimović i Timotić.

Zemun Bosal – Valjevo Gorenje 10:13 (3:4, 4:3, 2:3, 1:3)

Bazen 11. april. Sudije: Virijević i Kiš. Isključenja: Zemun Bosal 20, Valjevo Gorenje 9. Peterci: Zemun Bosal 1 (1).

ZEMUN BOSAL: Đokić, Gigović 2, Đukić, Japundžić 1, Bursać 2, Milošević, Tušup 1, Kecojević, Jovanović, Maksimović 2, Timotić 2, Relić, Srećković, Vasiljević. Trener: Vukotić.

VALjEVO GORENjE: Spasojević, Panajotović 1, Arsenović, Marković 1, Radulović 2, Rackov 3, Matović 2, Gligorijević 1, Popović, Bosić 2, Đorđević, Mitrović, Brakočević, Mirković. Trener: Serafimović.

Vaterpolo Super liga Srbije, 6. kolo

Vojvodina – Crvena zvezda 5:16 (0:3, 0:1, 2:5, 3:7)
Šabac – Partizan 1:16 (0:3, 1:4, 0:4, 0:5)
Radnički – Nais 10:10 (2:4, 2:2, 3:3, 3:1)
Zemun Bosal – Valjevo Gorenje 10:13 (3:4, 4:3, 2:3, 1:3)

Plasman: Partizan 16, Crvena zvezda 15, Vojvodina 13, Šabac 12, Valjevo 6, Radnički 4, Nais 4, Zemun bez bodova.