Nais siguran protiv Vojvodine, poraz Valjeva u završnici

Vaterpolisti Naisa

(Foto: Vanja Keser)

U poslednja dva susreta 10. kola Regionalne A2 lige, Nais je pobedio Vojvodinu sa 8:3, a Kataro je porazilo Valjevo Gorenje sa 12:11.

Nišlije su tako stigle do druge pobede protiv Novosađana u ovoj sezoni, a ubedljivim trijumfom su udaljili Vojvodinu od prvog mesta, pošto sada Zvezda ima šest bodova više. Ako ekipa trenera Dejana Savića bude bolja od Vojvodine u sledećem kolu otkloniće verovatno sve dileme oko prvog mesta i direktno plasmana u A1 ligu. U drugom susretu, Valjevo je u Kotoru poraženo u poslednjim sekundama.

U prvim minutima utakmice postignuta su tri gola, a zatim su mreže mirovale skoro 17 minuta. Marko Bolović je dva puta pogađao za Nais, a jedini strelac Vojvodine u ovom meču, kapiten Marko Ćuk, bio je precizan za goste. Obe ekipe su imale svoje šanse u narednim minutima, ali su na visini zadatka bili Igor Lazić i Radoslav Filipović. U drugom delu trećeg perioda Nais je dva puta stizao do dva gola prednosti, dok je na startu poslednjeg dela meča slomio otpor Novosađana, poveo 6:2 i sve je bilo jasno. Bolović je bio najefikasniji sa četiri pogotka, dok je Ćuk kod gostiju postigao dva. Ovaj trijumf Nišlija slavi i Crvena zvezda, koja sada ima šest bodova prednosti u odnosu na Novosađane i lepe šanse da regularni deo takmičenja završi na prvoj poziciji.

U Kotoru se tokom većeg dela meča vodila egal borba. Valjevo je povelo 2:0, ali su domaći preokrenuli, a kasnije su nekoliko puta imali i dva gola prednosti. U trećem periodu ponovo je viđen preokret. Pet minuta pre kraja bilo je 11:11. Gosti su 46 sekundi pre kraja dobili igrača više, ali to nisu iskoristili, a potom je Kataro golom Dušana Milaša iz kontre stiglo do pobedonosnog gola. On je bio i najefikasniji kod pobednika sa četiri pogotka, dok je najbolji strelac lige, Nebojša Vušković, tri puta zatresao mrežu. Kod gostiju su po dva postigli Nikola Radulović, Luka Bosić, Bogdan Filipović i Aleksandar Mirković.

Kataro – Valjevo Gorenje 12:11 (3:3, 5:4, 2:4, 2:0)

KATARO: Mandić, Vušković 3, Uskoković, Marković, Jašović, Vuksanović, Krivokapić, Vujović 1, Milaš 4, Đurović, Dončić 2, Perković 2, Marinković, Mršić. Trener: Vičević.

VALjEVO GORENjE: Spasojević, Luka, Stanić 1, Lukić, Radulović 2, Rackov 1, Matović, Gligorijević 1, Arsenović, Bosić 2, Đorđević, Filipović 2, Brakočević, Mirković 2. Trener: Serafimović.

Nais – Vojvodina 8:3 (2:1, 0:0, 2:1, 4:1)

NAIS: Lazić, Mitrović 1, Pavičić 1, Ivetić, Dimitrijević, D. Milošević 1, Kovačević, Đurđević, Živić, Šilj, Bolović 4, M. Milošević, Stoiljković, Đorđević 1. Trener: Vasilevski.

VOJVODINA: Filipović, Čabrilo, Vasin, Tintor, Mitrović, Prekogačić, Ćuk 3, Ćatović, Rogač , Šulc, Vasić, Marčeta, Ristić, Tubić. Trener: Bilić.

Regionalna A2 vaterpolo liga, 10. kolo

Crvena zvezda – Medveščak 16:9 (3:1, 5:1, 5:4, 3:3)
Solaris – Šabac 5:5 (3:1, 2:1, 0:1, 0:2)
Kataro – Valjevo Gorenje 12:11 (3:3, 5:4, 2:4, 2:0)
Nais – Vojvodina 8:3 (2:1, 0:0, 2:1, 4:1)

Plasman: Crvena zvezda 27, Vojvodina 21, Šabac 19, Nais 16, Valjevo Gorenje 12, Kataro 11, Medveščak 7, Solaris 4, Zadar 1952 bez bodova.

You may also like...

1 Response

1. Uki kaže:

Ja mislim da bi Valjevo dobilo da je branio onaj mladji golman, mogo je bolji od ovog Spasojevica.